Quest 2 için “Red Matter 2” Duyurusu Yapıldı

Mobil VR'da bugüne kadarki en iyi grafikleri sunmayı vaat ediyor

Okan KEMER
2 dakika, Okuma Süresi

Red Matter 2 VR oyun olarak Quest 2 için en iyi grafiklere sahip olacağını vaat etti. Meta Quest Oyun Vitrininde geliştirici Vertical Robot, Quest’e taşınan 2018 PC VR oyununun devamı olan Red Matter 2’yi Quest 2 için duyurdu. Stüdyo, oyunun sadece şaşırtıcı olmanın ötesinde macera türünün daha da genişlediğini söylemekle kalmıyor, aynı zamanda “bugüne kadar mobil VR için en iyi grafikleri” sunacağını da iddia ediyor.

Orijinal Red Matter, 2018’de ilk olarak PC VR için piyasaya kült-favori kategorisinde kaldığı yerden piyasaya sürüldü. Geliştirici Vertical Robot oyunu 2019’da Quest için yayınladığında, stüdyonun oyunu Quest’in küçücük donanımında çalışacak şekilde optimize etmek için gösterdiği özen sayesinde VR gözlükte en iyi görünen oyunlardan biri olarak öne çıktı.

Stüdyo şimdi, donanım özellikleri ile daha güçlü Quest 2 için Red Matter 2’yi sıfırdan inşa ediyor gibi görünüyor ve orijinal olarak PC VR için yapılmış bir oyunu bağımsız VR donanımı için sıkıştırma ve optimizasyonlarla uğraşmayacaklar.

Bundan dolayı stüdyo, “bugüne kadar mobil VR‘de en iyi grafikleri” sunmayı planladığını söyleyerek bizi meraklandıracak. VR Oyunun duyuru fragmanı (aşağıda) muhtemelen PC’de çekilmiş olsa da, stüdyonun Red Matter 2’nin Quest 2’de gerçekten nasıl görüneceğini göstermek için iyi niyetli bir çaba içinde olduğunu varsayıyoruz.

Quest 2 için Red Matter 2 Duyuruldu

Red Matter 2, güzel grafiklerden daha fazlasını vaat ediyor. Orijinal hali ile, büyük ölçüde bir anlatı-bulmaca oyunu olsa da, stüdyo, devamın “oyunu macera türüne genişlettiğini” söylüyor.

“[Vertical Robot], mükemmel seslendirme çalışması ve yeni oyun mekaniği ile zengin, anlatı odaklı bir macera hazırladı. Stüdyo, yalnızca yepyeni ve zorlu bulmacalarla yüzleşmekle kalmayacak, aynı zamanda yeni bir jetpack sayesinde oyunun inanılmaz ortamlarını platform oluşturma bölümlerinde hiç olmadığı kadar özgürce dolaşabileceksiniz” diyor. “Klasik teçhizata, terminalleri hacklemenizi sağlayacak yeni bir araç ve çeşitli çevresel bulmacalarda olduğu kadar savaşta da faydalı olacak bir silah eklendi. Evet artık! Red Matter 2’de biraz aksiyon da var.”

Bunun ötesinde stüdyo,  Red Matter 2’nin fizik nesnelerine yoğun bir vurgu yapacağını söylüyor.

Vertical Robot’un kurucu ortağı ve Teknik Sanatçısı Norman Schaar, “Daldırma işleminin anahtar olduğuna inanıyoruz ve bu nedenle, bu daldırma hissini en üst düzeye çıkarmak için tamamen ‘fizikselleştirilmiş’ bir dünya geliştirdik ve aynı zamanda onun etrafında heyecan verici yeni oyun olanakları yaratmamızı sağladık” diyor.

Red Matter 2’nin Quest 2 için piyasaya sürülmesi planlanıyor, ancak oyunun orijinal Quest’e mi yoksa PC VR için mi yayınlanacağı belli değil. Red Matter 2 için henüz belirli bir çıkış tarihi yok, ancak Meta, Quest Gaming Showcase sırasında duyurulan tüm oyunların ‘gelecek yıl içinde’ çıkacağını söyledi.

You may also like

TeknoVR