Çok Oyunculu VR Çizim Uygulaması MultiBrush

2 dakika, Okuma Süresi

VR çizim uygulaması MultiBrush Ocak 2021’de Google, popüler VR çizim uygulaması Tilt Brush’a desteğini sona erdirdi ve bu, dijital sanat camiasında büyük bir endişeye neden olmuştu. Bu kötü haberin ardından şirket, yazılımı açık kaynaklı hale getirerek diğer geliştiricilerin mevcut uygulamaya kendi özelliklerini ve özelleştirmelerini eklemelerine izin verdi. Ve böylece, küllerinden MultiBrush doğdu.

Rendever tarafından geliştirilen uygulama, Meta Quest’te bildiğiniz ve sevdiğiniz klasik Tilt Brush deneyimini çevrimiçi çok oyunculu oyunun ek avantajıyla birlikte sunuyor. Birden fazla kullanıcı aynı odada oturum açabilir ve 3D eserler üzerinde gerçek zamanlı olarak yan yana ortak çalışabilirsiniz. Bu yeterince havalı değilmiş gibi, Rendever kısa süre önce ücretsiz bir güncellemenin parçası olarak sunulan birkaç harika özelliği duyurdu.

Resmi duyuruda şirket, Meta Quest’te MultiBrush için Passthrough desteğini açıkladı ve kullanıcıların gerçek dünyadaki alanları karma gerçeklikte arkadaşlarıyla boyamalarına imkan verdi. Passthrough’a ek olarak, Meta Avatarlar için destek sunuyor. Bu güncellemeden önce, kullanıcılar VR’de bir çift yüzen el olarak temsil ediliyordu. Artık kullanıcılar Meta’nın  insan Avatarlarını kullanarak birbirleriyle daha doğal bir şekilde etkileşime girebilir.

Güncellemede ayrıca:

  • Fırça numaralandırma artık ayarlarda açılabilir; bu, diğer kullanıcıların belirli fırçaları bulmasına yardımcı olmayı kolaylaştırabilir
  • Tüm çevresel kontroller fırçaların altındaki yeni panele taşındı
  • Çok oyunculu modda fırça darbelerini seçmenin diğer kullanıcılar için yanlış konumlandırmasına neden olan bir sorun düzeltildi
  • Kullanıcıların aynı ada sahip bir oda oluşturarak özel odalara girmelerine neden olan sorun çözüldü
  • İlk talimatlara solak mod eğitimi eklendi
  • Daha önce ayarlanmamışsa, Oculus kullanıcı adından kullanıcı adını otomatik olarak ayarla
  • Çok oyunculu modda iyileştirilmiş senkronizasyon

multibrushpassthroughavatars 2

Resmi bir açıklamaya göre, bu güncelleme MultiBrush için sadece bir başlangıç. Görünüşe göre, gelecekte heyecan verici güncellemeler gelebilir.

Buradan Meta Quest’te ücretsiz olarak indirilebilir.

Yorum yazın

TeknoVR