Önizleme: VR Bulmaca Oyunu Shores of Loci Gelecek Hafta Quest 2 ve SteamVR’da

2 dakika, Okuma Süresi

VR Bulmaca Oyunu Shores of Loci size huzulu bir ortamda Sanal gerçeklikte güzel bir vakit geçirirken bulmaca çözmenizi vaad ediyor. VR stüdyosu MikeTeevee, muhteşem ve fantastik görsellerle desteklenen bir 3D bulmaca oyunu Shores of Loci’yi yakında piyasaya sürecek. Oyun, 24 Mayıs’ta App Lab ve SteamVR aracılığıyla Quest 2’de Erken Erişim sürümü olacak.

2011 yılında kurulan oyun stüdyosu MikeTeevee, Shoes of Loci’den önce hiç VR oyunu yayınlamadı. Oyunun App Lab’deki ilk sürümüyle (ayrıca SteamVR’da yayınlanacak) birlikte, stüdyonun ilk projesinin kusurlarının olmasını bekleyebilirsiniz. Aksine, oyunun ön izlemesini yaptıktan sonra, Quest 2’de bulacağınız birçok oyunun ötesinde keskin ve fantastik görsellerle dolu eğlenceli 3D bulmacalar sunan gösterişli bir deneyim bulduk.

Shores of Loci

Shores of Loci Görsel Kalitesi

Temelde Puzzling Places’in kurgusal bir versiyonu gibi. Puzzling Places’de gerçek binaların taramalarını bir araya getirmeye çalışıyordunuz, Shores of Loci bunun yerine tamamen hayali (ve oldukça güzel) küçük yapıları birleştirmenizi ve yapıyı tamamlamanızı sağlıyor.

Ufuktan yansıyan güneş ışığının altında sessiz devler gibi etrafınızı saran yüksek yapılara kadar, güzel bir şekilde oluşturulmuş. Sanatsal tarafı güçlü bir şekilde oluşturulmuş bir çevre ortamıyla zenginleştirilmiş.

vr bulmaca oyunu shores of loci

Oyun, VR’ı etkili bir şekilde hayal gücü için bir tuval olarak kullanıyor ve çok çarpıcı, yaratıcı görseller sunuyor.

vr bulmaca oyunu shores of loci

Bir araya getirdiğiniz 3D modellerin içi boş dokular yerine iç hacmine sahip olması nedeniyle, Puzzling Places’ten  biraz daha organik bir his sunuyor. Her halükarda, temel oynanış oldukça benzer, Finale ulaşmak için (kenar şekilleri, renk eşleştirme, vb.) parçaları doğru yerlere yerleştirmelisiniz.

Shores of Loci Sesler

Güzel görsel arka planının yanı sıra  Shores of Loci, bulmacada ilerledikçe huzurlu müzik ve tatmin edici sesler ile harika bir ses tasarımına sahip.

– – — – –

VR bulmacaları seven herkes  için güzel bir örnek. Onlarla birlikte eğlenceli 3D bulmacalar ve fantastik bir görsel şölen alıyorsunuz. App Lab ve SteamVR’da 24 Mayıs’ta 15 $ fiyatla (Steam’da TL olarak daha uyguna alabilirsiniz) yayınlanacak .

Yorum yazın

TeknoVR