Visual Science VR Uygulama İle 30.000 Yıllık Homo Sapiens Yüzleri Canlanıyor

1 dakika, Okuma Süresi

Sanal gerçeklik teknolojisi kullanım alanlarını genişletmeye devam ediyor. Visual Science VR uygulama ile, sanal gerçekliği kullanarak atalarımızı daha yakından tanımamıza olanak sağlayacak.

30.000 yıl önce insanlar, şu an ki görüntülerimize göre daha farklı görünüyorlardı. Ancak bu uygulama sayesinde yüzlerinin resimlerini 3D olarak boyayabilme imkanına sahip olacağız.

visual since vr

visual since vr

V. Scientific Visual Science stüdyosundaki uygulama, antik çağda Rusya’da yaşayan, günümüzde kuzey ve doğu Avrupalıların ataları olan Sungir insanlarının bilimsel açıdan ilk VR görselleştirme sunuyor.

Visual Science VR Uygulama ile Homo Sapiens

Visual Graphics CEO’su Ivan Konstantinov,

Bilgisayar grafikleriyle birlikte kullanılan en ileri teknolojiler, çocuklara bilimi öğretecek ve genç insanlara tarih ve doğal dünyayı öğrenmeleri için ilham veren güçlü bir araçtır. 10-13 yaş arasındaki iki Sungir kardeşin kafataslarının lazer taramaları ve yüksek tanımlı fotoğrafları, yüzleri 3D modelleme yazılımı ve yüz yeniden yapılandırma teknikleri aracılığıyla görselleştirmek için program kullanıldı. Bu ayrıntıları bilimsel bir titizlikle görselleştirerek Sungir’i mümkün olan en geniş kitleyle paylaşabiliyoruz.

RAS Etnoloji ve Antropoloji Enstitüsü ve All-Russian Bilim Festivali’de yeniden yapılanmayı destekledi. Visual Science, önümüzdeki Rus Bilim Festivalinde uygulamayı sergileyecek.

Festivalin Moskova Devlet Üniversitesi eşbaşkanı ve rektörü Viktor Sadovnichiy, bir basın açıklamasıyla uygulamanın yeniden yapılandırılmasının “en yüksek düzen” olduğunu söyledi.

Uygulama Google Cardboard için kullanılabilir. Tarayıcınız veya akıllı telefonunuzda 360 derecelik bir video izleyebilirsiniz. VKScience, Zika virüsü gibi başka deneyimler de sunuyor.

Yorum yazın

TeknoVR