VAIL VR 1.0, Meta Quest ve Steam VR için Piyasaya Çıkıyor

VAIL VR 1.0 güncellemesini bugün alacak, Meta Quest ve Steam VR'da oynayabilirsiniz! 

3 dakika, Okuma Süresi

VAIL VR 1.0, 15 şubat’ta Meta Quest ve Steam VR için piyasaya çıkıyor. VAIL VR’ın erken erişimde ilk kez piyasaya sürülmesinden bu yana oldukça uzun bir yolculuk oldu ve AEXLAB sonunda oyuna yönelik kapsamlı bir güncellemenin 15 Şubat 2024’te yayınlanacağını duyurdu. Fütüristik Dünya’da geçen çok oyunculu sanal gerçeklik nişancı oyunu artık yeni bir deneyim görecek. oyun, içerik ve genel oyuncu deneyiminin genişletilmesi olacak. 

VAIL VR 1.0 güncellemesi, Meta Quest ve Steam VR platformlarındaki oyuncular 29,99 dolara satın alabilecekler. Oyuncular, kapsamlı yeni değişikliklerle birlikte FPS’den alışık oldukları stratejik takım oyunu ve sürükleyici savaşlardan daha fazlasını bekleyebilirler. 

Peki VAIL VR 1.0 güncellemesini öne çıkaran şey ne?

Oyunda el bombalarından Kanto tarzı bıçağa kadar çok sayıda silah bulunuyor. Her silah, tam fizik nesnesi olarak çevresiyle etkileşime girecek şekilde yaratılmış. Örneğin, oyundaki bir silahın geri tepmesi varsa, atış yapmak için kendinizi bir masaya yaslamak gibi dünya içi geometri yoluyla etki azaltılabilir. 

Cephaneliğe dört yeni ateşli silah eklenecek: bir M2 Yivli Av Tüfeği, bir STF12 Av Tüfeği, bir Desert Eagle ve bir Vityaz (AK tarzı SMG) ile yepyeni bir cephane olacak. Ayrıntılar arasında lens distorsiyonu, hafif yanardönerlik, çok renkli lens kaplaması ve arpacık sonrası gölgelenme yer alır.

VAIL VR‘ın genel oynanışının arkasında oyun içi bir tarih var ve bu bilgi oyunun her bölümüne nüfuz ediyor. Geleceğin Dünyası, distopik dünyayı yönetmek için sürekli mücadele eden iki grup (Sömürgeciler ve REYAB Şirketi) arasında bölünmüş durumda. Bu çatışma, sürükleyici savaşlara ve oyuncu odaklı rekabete, ödüllendirici stratejiye, beceriye ve takım çalışmasına olanak tanıyor.

Çapraz oyun etkinleştirildi; bu, oyuncuların platformlarından bağımsız olarak yan yana kavga edebilecekleri anlamına geliyor. VAIL’e yapılan birçok eklemeden biri, oyuncuların oyunlara gecikmeden katılmasına olanak tanıyan Quickplay eşleştirme özelliğidir. Yeni ilerleme sistemi, oyuncuları 50. seviyeye doğru oynarken silahlar, nişangahlar, amblemler, karakter görünümleri ve oyun içi para birimiyle ödüllendiren 1000 seviyeye sahip. 

vail vr

İki yeni harita, Void ve Atmos, lansman sırasında kullanıma sunulacak ve daha fazla harita planlanacak. Void ruhani bir savaş alanı iken Atmos, REYAB Corporation’ın yeni nesil askerleri için fütüristik bir eğitim tesisidir.

VAIL VR 1.0 güncellemesini bugün alacak, Meta Quest ve Steam VR’da oynayabilirsiniz

 

Yorum yazın

TeknoVR