Meta, Unreal Engine Geliştiricileri için Yeni Karma Gerçeklik Gösterimini Yayınladı

2 dakika, Okuma Süresi

Meta, Unreal Engine geliştiricileri için, odanızı yeni ve ilginç şekillerde kullanan bazı Quest projelerinin başlatılmasına yardımcı olması gereken yeni bir karma gerçeklik vitrini yayınladı.

Unity için daha önce yayınlanan Phanto projesinin açık kaynaklı hali olan Phanto for Unreal, yakın zamanda Unreal Engine 5.3 için piyasaya sürüldü.

Phanto’da oyuncular, çevrelerini istila eden hayalet düşmanlarla çeşitli silahlarla savaşırlar. Eğlenceli ve görsel olarak ilgi çekici bir oyun tarzı sunsa da, normal kullanıcılar şimdilik Quest Store veya SideQuest üzerinden indiremez.

Bunun yerine, Scene Mesh, Passthrough ve Depth API gibi şeyler de dahil olmak üzere, karma gerçeklik için Meta’nın Presence Platform özelliklerine yönelik en iyi uygulamaları sergilemek üzere oluşturuldu.

 

Meta ve tecrübeli XR stüdyosu Magnopus’un açık kaynaklı Unity demosu Cryptic Cabinet’e benzer şekilde, Unreal Engine referans uygulaması için Phanto, Scene API’yi kullanarak içerik yerleştirme, Scene Mesh ile sürükleyici ağ çarpışmaları, hava ve yer gibi şeyler yapmak için bir dizi önerilen uygulamayı içerir. Scene Mesh ve NavMesh kullanan karakterler için gezinme ve gelişmiş performans ve gerçekçilik için Application Spacewarp ve Depth API gibi optimizasyonlar.

Kabul edilirse, kullanıcılar Cryptic Cabinet’in yanı sıra Meta’nın diğer karma gerçeklik referans uygulaması Discover’ı da indirebilirler, her ikisine de App Lab aracılığıyla ulaşılabilir, böylece belki de şirket, yalnızca geliştirici olmayan meraklılar için de olsa, yayınlayabilir.

Ancak Quest’te kendi karma gerçeklik deneyiminizi oluşturmak için Unreal Engine için Phanto’yu kullanmak istiyorsanız GitHub’da projenin tam kaynak koduna ve sctiptlerine göz atın.

Yorum yazın

TeknoVR