Foo Fighters13 Şubat’ta Ücretsiz VR Konser Verecek

2 dakika, Okuma Süresi

13 Şubat’ta, Amerikan rock grubu Foo Fighters, Quest kullanıcılarına ön sırada yer vaat eden özel bir ücretsiz VR konser düzenliyor. VR konser Super Bowl sona erdikten hemen sonra başlayacak

Foo Fighters Ve VR Konser

Konser için bir açıklamada bulunan Meta, duyuruda, konserde pratik efektler, aydınlatma programları ve “konser sahnesine harmanlanmış XR öğeleri” içeren özel olarak oluşturulmuş bir sahnenin etrafına yerleştirilmiş birden fazla 180 derecelik kamera bulunduğunu söyledi.

Organizatörler, Foo Fighters VR konserini “fiziksel ve sanalın gerçeküstü yakınsamasını gösteren ve daha önce Meta Quest Platformunda barındırılan hiçbir gösteriye benzememeyi vaat eden bir performans” olarak adlandırıyor.

Konser, yıllar içinde Johnny Cash, Nine Inch Nails, Red Hot Chili Peppers, Madonna ve Taylor Swift gibi birçok müzikal yeteneği yönetmesiyle tanınan, müzik video ve film ustası Mark Romanek tarafından yönetiliyor.

Foo Fighters’ın kurucusu ve solisti Dave Grohl, “Grubumuz, dünyanın en büyük sahnelerinde bulunmaktan ve en küçük kulüplere, film ve mini dizi yapmaya kadar her şeyi yapmayı sever… Hemen hemen hepsini yaptık. Ancak Mark Romanek ile dünyanın en büyük VR teknolojisi sayesinde herkesin evinde en iyi yerlere sahip olduğu, dünya çapında bir izleyici kitlesi için kavramsal bir şarkı seti üzerinde (biri ilk kez canlı çalınıyor) hiçbir zaman işbirliği yapmadık… şimdiye kadar.” diyor.

Ücretsiz gösterinin Horizon Venues’da 13 Şubat’ta saat 20:00 PT’de veya Super Bowl sona erdikten hemen sonra yapılması planlanıyor. Alternatif olarak, Horizon Venues veya Oculus TV’deki Always On odası aracılığıyla önümüzdeki ay boyunca performansı izleyebilirsiniz. Ve son olarak eğer bir gözlüğünüz yoksa, konser hem Foo Fighters hem de Meta Quest Facebook Sayfalarında, Foo Fighters’ın Instagram’ında ve Watch Together aracılığıyla Messenger’da Facebook Watch aracılığıyla sunulacak.

Yorum yazın

TeknoVR