25 Ücretsiz Quest 3 Oyunları ve Uygulamaları

Sizler için ödeme yapmadan önce oynamaya devam etmenizi sağlayacak etkileyici sayıda ücretsiz oyun listesi hazırladık, Bu listede bir çok deneyim, uygulama ve sosyal VR platformu var; bunların tümü Quest 2, Quest Pro ve Meta'nın en yeni ürünü Quest 3 ile uyumlu.

14 dakika, Okuma Süresi

Ücretsiz Quest 3 oyunları ve uygulamaları olarak şuan için geriye dönük VR oyunları destekliyor, bir çok oyun Quest 3 oyunu olarak revize edilerek ve iyileştirerek karşımıza çıksa da, yakın zamanda özgün Quest 3 oyunları görmeye başlayacağız. Sizler için ödeme yapmadan önce oynamaya devam etmenizi sağlayacak etkileyici sayıda ücretsiz oyun listesi hazırladık, Bu listede bir çok deneyim, uygulama ve sosyal VR platformu var; bunların tümü Quest 2, Quest Pro ve Meta’nın en yeni ürünü Quest 3 uyumlu.

 

Not : Ücretli oyunların demolarını listeye dahil etmedik, ancak Synth Riders,  Journey of the GodsCreed: Rise to GloryBeat SabreSuperhot VRUzay Korsanı EğitmeniArtık Gökkuşağı YokTabanca Kırbaç ve Carve Snowboard

Listeye App Lab oyunlarını da dahil ettik. Daha fazlasını görmek istiyorsanız  SideQuest’in arama kısmını kullanın, ücretsiz oyunlar ve demolar bulmak için harika bir kaynak. Aşağıda, resmi mağazada barındırılanlara ek olarak en iyi App Lab oyunlarından bazılarını bulacaksınız. Buradan Sidequest aracılığı ile Quest 2 ve Quest 3 gözlüğe nasıl oyun yüklersiniz öğrenebilirsiniz

 

Ücretsiz Quest 3 Oyunları

Population: One

Population: One, temel olarak VR’nin en başarılı battle royale oyunudur; tırmanmanıza, uçmanıza, ateş etmenize ve cesaret eden herkesle takım kurmanıza olanak tanır. Oynaması ücretsiz olan oyunda mikro dönüşümler var, ancak yalnızca kozmetik ürünler için bu güzel bir şey. Yine de Steam’de ücretli bir oyundur ve geliştiricilerin BixBox VR’nin Meta tarafından satın alındığı göz önüne alındığında bu mantıklıdır. Ancak battle royale’den daha fazlası da var: özel haritalar ve kurallar için sandbox’ta oynayabilir, özelleştirilebilir ekipmanlarla takımlı ölüm maçı, 12’ye 12 savaş modu ve daha fazlasını oynayabilirsiniz.

Gym Class – Basketball

Gym Class – Fiziksel sahada muhtemelen yapamayacağınız gibi basket atmak ve smaç atmak istiyorsanız sizin için alternatif bir basketbol oyunudur. Çevrimiçi çok oyunculu oyun, oyunun fizik tabanlı ve tam vücut kinematiği sayesinde oldukça ikna edici bir oyun için kafa kafaya mücadele etmenize olanak tanır.

Blaston

Bir zamanlar ücretli olan bu oda ölçeğindeki nişancı oyunu artık ücretsiz olarak oynanabiliyor ve arkadaşlarınızla, ailenizle ve düşmanlarınızla kafa kafaya 1’e 1 düellolarda mücadele etmenize olanak tanıyor. Ekipmanınızı geliştirin ve silahlar için mücadele ederken ve düşmanlarınıza cehennem ateşi yaylım ateşi gönderirken aksiyona dalın; bu sırada Matrix, bu yenilikçi mermi cehenneminden kaçarak fütüristik düello oyunuyla buluşuyor. Kozmetiklere para harcayın ya da harcamayın: her halükarda bu büyük bir eğlencedir. Aynı zamanda karma gerçeklik geçiş moduna da sahiptir!

Spatial Ops [MR]

Karma gerçeklik konusunda: Hala açık beta aşamasında olan bu 4v4 ​​arena ölçekli nişancı oyunu, alana ve Quest’e sahip bazı arkadaşlara ihtiyaç duyuyor. Eğer önkoşulları yerine getirebilirseniz, bu, şimdiye kadar oynadığınız laser tag’in en iyi versiyonu olan inanılmaz bir zaman geçirmenizi sağlar. Quest’in koruyucu sistemini devre dışı bıraktığı için bunu indirmek için SideQuest’e ihtiyacınız olacak, ancak diğer her şeye sahipseniz çalışmaya başlamak için çemberlerin içinden atlamaya değer.

I Expect You To Die: Home Sweet Home [MR]

I Expect You To Die serisini geliştiren beyinlerden, kendi oturma odanızda gizli ajan olmanızı sağlayan kısa bir karma gerçeklik mini görevi geliyor. Evinizin rahatlığında iyileşmek için çok gizli bir tıbbi tesisten kaçırılan size artık bulmacaları çözmenize, tehlikeli tehditlerden kaçınmanıza, robotik eşekarısı ile savaşmanıza ve birçok casus cihazı kullanmanıza olanak tanıyan yeni bir göz implantı takıldı. Dr. Zor, evinize bir tuzak kurdu ve bu planları bozup günü kurtarmak size kalmış.

Gun Raiders

Piyasada çok oyunculu aksiyon vaat eden bir sürü ücretsiz nişancı oyunu yok, ancak Gun Raiders havada jetpack ile ilerlemenize, duvardan duvara tırmanmanıza ve rakipleri alt etmenize olanak tanıyan çoklu oyun modlarıyla bu amaca uyuyor. Daha büyük oyunlarda gördüğünüz mikro dönüşümlerin aynısı var, ancak hepsi avatar görünümüyle ilgili şeyler, yani burada kazanmak için ödeme yok.

Hyper Dash

Hyper Dash, temelde Echo Combat’in asla dolduramadığı yeri dolduran çok oyunculu bir nişancı oyunudur ( Echo Combat’ın Quest için geliştirilmediğini ve artık Oculus PC içinde oyun sonlandırıldı ). Hızlı koşmanıza, sprint yapmanıza ve rayda ilerlemenize olanak tanıyan Hyper Dash, Yük, Hakimiyet, Kontrol Noktası, (Takım) Ölüm Maçı, Bayrağı Ele Geçirme ve Eliminasyon dahil olmak üzere etkileyici sayıda mod sunmayı başarıyor. Çapraz oyunun dahil edilmesi sayesinde hem Quest hem de SteamVR kullanıcılarıyla da mücadele edebilirsiniz.

Ultimechs

Ultimech’s oldukça tanıdık gelmeli: Temel olarak Rocket League’dir,  ancak arabalarla dolaşmak yerine, topları kaleye sokmanız için size roketle çalışan yumruklar veriliyor. Çevrimiçi çok oyunculu mod, hem 1v1 hem de 2v2 karşılaşmaları içerir ve savaş makinenizi benzersiz bir şeye dönüştürmenize olanak tanıyacak kozmetik ekipmanlar kazanmanız için tonlarca fırsat sunar. Ayrıca artık sizi rakiplerinizden ayıracak tonlarca kozmetik sunan iki ücretli savaş bileti de var.

Battle Talent

Battle Talent, ragdoll kötü adamlarına saldırmanıza izin veren dövüş simülasyonlarından biridir; bu durumda bunlar kurnaz goblinler ve bir sürü skelington’dur. Bu fizik tabanlı roguelite aksiyon oyunu, düşmanlarınıza karşı saldırırken, ateş ederken ve büyü yaparken tırmanmanıza, koşmanıza ve seviyeler arasında kaymanıza olanak tanır.

Cards & Tankards

Cards & Tankards, 180’den fazla kartla arkadaşlarınızı toplamanıza ve onlarla savaşmanıza olanak tanıyan oldukça bağımlılık yaratan, sosyal koleksiyonluk bir kart oyunudur. SteamVR gözlüklerine karşı çapraz oyun özelliğiyle (PC’de de ücretsiz), normal oyun gecenizi, oyunun karakteristik ortaçağ fantezi tavernasında birkaç turdan fazla oynayarak düzenlemeyi düşünebilirsiniz.

Pavlov Shack Beta

Hiç Quest’te Counter-Strike oynamak istediniz mi? Pavlov Shack, deathmatch veya co-op modunda oynadığınızda oldukça benzer bir deneyim sunuyor. Ücretli PC VR oyununun tüm gerçekçi silah oyunlarına ve eğlencesinin çoğuna sahip, ancak Quest’teki ücretsiz açık beta ile hala güçlü olmaya devam ediyor.

Gorilla Tag

Bu mütevazi yakalama oyunu, SideQuest ve App Lab’da yayınlandı ve bulaşıcı bir oyun deneyimi sunuyor ve artık resmi Quest Store’da ücretsiz olarak mevcut. Büyük bir maymun gibi ortalıkta dolaşmanıza olanak tanıyan benzersiz dünyayı yakalama hareket tarzını kullanarak ağaçlarla çevrili bir arenanın etrafında hantalca dolaşacaksınız. Diğer maymunları kovalayın ve onlara bulaştırın ya da enfekte olan sizi kovalarken hayatınız için tırmanın. Saf ve basit. TV’lerden, mobilyalardan, bebeklerden ve evcil hayvanlardan uzak olduğunuzdan emin olun çünkü tatlı, düşük poli özgürlük için çılgınca bir atılımda bir şeye yumruk atabileceksiniz.

PokerStars VR

Burada gerçek parayla kumar oynanmıyor, ancak PokerStars VR yalnızca Texas Hold’em oyunlarında all-in oynamanıza izin vermekle kalmıyor, aynı zamanda artık tam bir kumarhane değerinde masa oyunları ve beyninizin dopamin açlığı çeken zevk merkezlerini mutlaka aydınlatacak makineler sunuyor. Tamamen ücretsiz bir oyundur, yani tekrar gerçek paraya çevrilemeyen oyun içi çipler satın almadığınız sürece gerçek parayı riske atmazsınız: bu sadece ücretsiz oyun için hazır paranızı hazır tutmak içindir.

Ancient Dungeon Beta

Bu cesur roguelite zindan tarayıcısı hala beta aşamasında, ancak App Lab’ın favorisi haline gelmesinin bir nedeni var. Sadece kılıcınızın, bıçaklarınızın ve oklarınızın çeliğini isteyen birçok kötü adamın bulunduğu geniş bir zindanı keşfedin. Derin çukurlara tırmanacak, ölümcül tuzaklardan kaçacak ve gizli hazineleri arayacaksınız. Yakın gelecekte Quest’te resmi olarak yayınlanmadan önce mümkün olan tüm kapları ve kasaları parçalayın.

Bait!

Son Fishin’ Buddies güncellemesinden bu yana, bu klasik VR balık avcılığı oyunu, arkanıza yaslanıp büyüklerin içinde eğlenirken çocuklarla soğuk bir şeyler içmenize olanak tanıyan çok oyunculu bir VR balık tutma oyunu olarak yepyeni bir hayata kavuştu. Ek sosyal alanlar aynı zamanda balık tutma maceralarınız arasında arkanıza yaslanıp sıradan mini oyunlara katılmanıza da olanak tanır.

Gods of Gravity

Gods of Gravity, göksel tanrılar (2-8 oyuncu) arasındaki destansı bir hesaplaşmada yarıştığınız, atari tarzı bir RTS oyunudur. Gemileri toplayın ve yakındaki bir gezegeni ele geçirmek için onları fırlatın ya da onları güneş sistemi boyunca ışınlamak için solucan delikleri açın. Üretiminizi artırmak için gezegenleri ve ayları tutun. İçinizdeki güçlü kaynaklar için asteroitleri kazın. Ve eğer cesaretiniz varsa, en üst düzey tutku için güneşi yakalayın. Daha sonra düşmanınızın ana gezegenini fethetmek için devasa bir filo gönderin. Ayakta kalan son tanrı kazanır.

Ücretsiz Quest 3 Uygulamaları

Rec Room

Şüphesiz piyasadaki en eğlenceli ve en kapsamlı VR oyunlarından biri… ve ücretsiz. Elbette, avatarınıza gösterişli kıyafetler satın almak için oyun içi jetonlara gerçek para ödeyebilirsiniz, ancak bu tamamen size kalmış. Çok sayıda mini oyun, hem çok popüler olan ortaklaşa Görevler gibi birinci taraf yapımlarda (ki bu başlı başına bir oyun olabilir), hem de cep defterinizin toz toplamasını sağlayacak kullanıcı tarafından oluşturulan öğelerde sizi bekliyor. Bu sosyal VR, o yüzden insanlarla tanışın ve sıfır dolar ödeyerek eğlenin. Uyarı: Oyunda çok fazla küçük yaş çocuk var

VRChat

Son birkaç yılda İnternet’le haşır neşir olduysanız, muhtemelen VRChat’i duymuşsunuzdur, kullanıcı tarafından oluşturulan sosyal VR alanı… yani… hayal edebileceğiniz her şeyle, Among Us gibi profesyonel oyunlarla dolu, Mario Kart  ve hatta Beat Saber’ın bir versiyonuKendi avatarınızı oluşturun veya kullanıcı tarafından oluşturulan milyonlarca avatarı indirin, böylece SpongeBob’u, Sword Art Online’dan Kirito’yu veya orada göreceğiniz milyonlarca anime kız avatarından herhangi birini  somutlaştırabilirsiniz.

Horizon Worlds

Horizon Worlds  hala küçük adımlar atarak ilerliyor, Son zamanlarda platforma daha fazla araç, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik ve bazı daha ilgi çekici birinci taraf oyunlar getirmiş ve bu da onu Rec Room ve VRChat ile daha rekabetçi hale getirecek şeyleri tamamlamış. Sadece Meta’nın birinci taraf VR sosyal platformunun durumunu görmek için giriş yapmak ve ardından hemen tekrar çıkış yapmak isteyebilirsiniz, ancak ‘ücretsiz’ fiyatına, gerçekten uyum sağladığınız bir ortam veya topluluk bulabilirsiniz. İlk etapta sosyal VR’nin arkasındaki sebep budur.

Yorum yazın

TeknoVR