I Could You To Die 2 İncelemesi – VR Bulmaca Oyunu

I Could You to Die 2'de elbette yalnızca eldeki zorluğa odaklanabilir ve birkaç saat veya daha kısa sürede tüm oyunu bitirebilirsiniz. Ancak bu şekilde hızlı bitirirseniz, iyi yerleştirilmiş mizah parçalarını ve diğer küçük etkinlikleri kaçırırsınız. 

8 Okuma Süresi

I Could You to Die 2016 yılında çıkan sanal gerçeklik (VR) oyunlarından biriydi. VR bulmaca oyunu, I Could You to Die 2 incelemesi ile geçen beş yılın ardından, sürükleyici oyun ortamı ne kadar değişti göreceğiz. VR oyunlar için bir acemi oyuncunun bile rahatça oynayabileceği zeka ve şeytani bulmacaların keyifli bir kombinasyonunu sergiledi.

Akıllı ve sezgisel bulmaca tasarımı ve yüksek üretim değeri sayesinde, I Could You to Die 2, hem VR’ye yeni başlayanlar hem de profesyoneller için eğlenceli birkaç saat geçirmenizi sağlıyor.

I Could You To Die 2: Oynanış

I Expect You to Die 2 , orijinal oyunun doğrudan bir uzantısı ve altı yeni görev sunuyor.

Klasik Bond kötü adam tarzında, Zoraxis yine gizlice dünyayı ele geçirmeye çalışıyor ve devlet başkanlarını kaçırıp dünyayı yok etmeye çalışarak (küçük spoiler) yol boyunca ortalığı kasıp kavuruyor. Kendinizi, ölümcül bulmacalar ve mekanizmalarla dolu altı farklı yerde bulacaksınız.

I Could You To Die 2 tamamen deneme yanılma yöntemini kullanabileceğiniz bir oyun değil ama bunun bir unsuru var, çekmeceyi çekmenin ölümü getireceği ya da yemek arabasındaki o lezzetli görünümlü sandviçin çok tehlikeli bir sakini barındırdığı görülüyor. Seviyelerde herhangi bir zamanlama sınırı yok, bu nedenle ani bir sondan kaçınmak için dikkatli bir şekilde dolaşabilirsiniz.

Yüzeyin hemen altında saklanan çeşitli tuzakları ve entrikaları bulmak aslında oldukça eğlenceli. Sizi hayal kırıklığına uğratacak olan şey, ipuçlarının açık olmamasıdır, bu yüzden çok dikkatli olmalısınız. İpuçları bulabilirseniz yüzeye çıkabilirsiniz. I Expect You to Die 2, başlangıçta düşündüğünüzden çok daha fazla deneyim istiyor.

Elbette yalnızca eldeki zorluğa odaklanabilir ve birkaç saat veya daha kısa sürede tüm oyunu bitirebilirsiniz. Ancak bu şekilde hızlı bitirirseniz, iyi yerleştirilmiş mizah parçalarını ve diğer küçük etkinlikleri kaçırırsınız.

Oyunun altı görevi, kötü adamları yay ile vurmaktan sizi eğlenceli ve beklenmedik şekillerde öldürmek için tasarlanmış çeşitli sayıda aygıtı silahsızlandırmaya kadar her şey dahil olmak üzere bir çok aksiyon yer alıyor. Çevreniz hakkında yeterince eleştirel düşünürseniz ve fiziksel olarak onlardan kaçarsanız birçok ölümden kaçınılabilirsiniz, bu da her seviyedeki her detaya çok dikkat etmenizi gerektiriyor.

Bir seviyeyi tamamlamak, mücadelenin sadece bir başlangıcı, çünkü daha sonra, seviyeyi hızlandırmaya çalışmak, belirli nesneleri bulmak veya belirli bir şekilde bir bulmacayı çözmek gibi tamamlamanız gereken daha küçük, bazen çok daha zor görevlerin bir listesi karşınıza gelecek.

I Could You To Die 2: Dalış Hissi

Oyun içi nesneler, araçlar ve sesler her şey, sizi uluslararası casusluğun kurgusal dünyasına çekmek için çok iyi kurgulanmış. Parlak ve karikatür havasına rağmen, gerçekten içinde yaşanmış gibi hissetmeyi başarıyor. Çoğu seviye, her bir nesneyi görsel olarak farklı kılmak için yeterli dokusal kontrast sunuyor.

Oyunun büyük kısmının gadget’ları kullanmak ve ölüm makinelerini etkisiz hale getirmek üzerine kurulu olduğu düşünülürse, doğrudan nesne etkileşimi oyunun güçlü yönü olmaktan çıkıyor. Nesneler bazen garip şekillerde elinize yapıştığından, tek tek öğeleri toplamak bazen zahmetli olabilir, bu da örneğin arka tarafında önemli bir talimat olan bir haritanın eksiksiz bir görünümünü elde etmek için onları elden ele aktarmanıza neden oluyor.

vr bulmaca oyunuÇoğu zaman, bir şeyleri tutarken elleriniz tamamen kaybolabiliyor. Daha çok gerçekçilik için Lone Echo veya Echo Arena gibi dinamik el pozlarıyla daha iyi sunulabilir.

Ve I Could You To Die 2’nin özenle hazırlanmış senaryosunu da unutmayalım. Schell Games’den beklendiği gibi prodüksiyon kalitesi birinci sınıf, Wil Wheaton dünyaca ünlü aktör ve ünlü John Juniper rolüne muhteşem bir şekilde adım atıyor. Aynı şekilde Puddles Pity Party tarafından seslendirilen destansı tanıtım için de söylenmeli. Oyunun müziği gerçekten buradaki gösterinin yıldızı.

VR Bulmaca oyunu I Could You To Die 2 İncelemesi

I Could You To Die 2: The Spy and the Liar amerikayı baştan keşfetmeye gelen bir oyun değil ve buna gerek de yok, Oyun için beklenen hedef başarıldı görülüyor. Elinizden bırakamayacağınız eğlenceli bir bilmece oyunu çıkmış. Teknolojiyi gerçekten zorlayan bir VR bilinmezliği arıyorsanız, I Expect You To Die 2 size göre bir oyun.

 

Yorum yazın

TeknoVR