Tundra SteamVR Tracker Yakında Satışa Çıkıyor

1 dakika, Okuma Süresi

Kickstarter kitle fonlaması hedefini ikiye katlamanın üzerinden bir yıldan kısa bir süre sonra, Tundra SteamVR Tracker bazı uyarılarla birlikte genel satışa çıkmak üzere.

Tundra SteamVR Tracker

Tundra SteamVR Tracker, HTC’nin kendi Vive Tracker diskleriyle aynı işlevi gören küçük, hafif bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Sanal gerçeklik ile iletişiminizi arttırmak için bu izleyicileri gerçek düyadaki bir nesneye yada vücudunuza bağlayabilirsiniz. Tundra’nın izleyicisi, maksimum 50 g ağırlığında ve yedi saatlik pil ömrü sunacak şekilde tasarlanmıştır. Şirket şimdiden Kickstarter destekçilerine 11.000’den fazla ünite gönderdi.

tundra steamvr trackerAncak geçen haftaki bir blog gönderisinde şirket, cihaz için ABD, Kanada, Asya ve Avustralya’daki ilk genel sipariş partisine 10 Mart’ta başlayacağını ve Avrupa için siparişlerin 15 Mart’ta planlandığını açıkladı. Ancak, bileşen kıtlığıyla ilgili devam eden sorunlar, şirketin paketlerinin fiyatlarını yükseltmesine neden oldu.

Örneğin, Kickstarter kampanyası sırasında üç izleyiciden oluşan bir paket 300 ABD dolarına mal olurken, genel satış yoluyla setin maliyeti 360 ABD doları olarak güncellendi. Ayrıca 480 $ karşılığında dört izleyici satın alabileceksiniz.
Bunlar ayrıca sınırlı bir kapasitede satışa sunulacak ve bir sonraki sipariş dizisinin şu andan itibaren dört ila altı hafta arasında yayınlanması bekleniyor.

Ekip, daha pahalı bileşenleri güvenceye almak ve böylece fiyatı yükseltmek için “Bu taktiklerin hiçbirinin gerekli olmamasını gerçekten diliyoruz” dedi, “ancak şeffaf olma ruhu içinde, 2022’de size ürün teslim etmek için gereken şey bu ve bu bizim bir numaralı önceliğimizdir!”

Yorum yazın

TeknoVR