Tencent XR Oyunları Geliyor

NExT Studios tarafından bağımsız olarak geliştirilen "Sanzhuli", "Death is Coming" ve "Nishan Shaman" gibi oyunlar piyasada geniş ilgi gördü ve övgü aldı.

1 dakika, Okuma Süresi

Tencent XR oyunları ile teknolojiye yatırım yapmaya devam ediyor. 16 Mayıs’ta NExT Studios’un genel müdürü Shen Li, Tencent XR oyun stüdyosunun başkanı görevine geldi. Dünyanın en büyük oyun firmalarından biri olan Tencent XR teknolojinin içinde aktif olarak yer alıyor.

Ubisoft ve Epic Games China’da önemli görevlerde bulunan Shen Li’nin 2013 yılında Tencent’e resmi olarak katıldı ve 2017 yılında NExT stüdyosu olarak çalışmaya başladığı bildiriliyor.

Bu, Shen Li’nin ilk kez XR üzerine çalışması değil. 2016’da Tencent Global Ortak Konferansı’nın VR alt forumunda, Tencent Interactive Entertainment Ar-Ge Departmanı genel müdür yardımcısı olarak Shen Li bir konuşma yaptı ve şunları söyledi: VR sektörü 0’dan 1’e bir atılımı tamamladı, 1’den N’ye hala bazı sorunlar olsa da, teknoloji geliştikçe bunlar birer birer çözülecek. Ayrıca Tencent Interactive Entertainment’ın 2015’ten beri VR oyunları yapmaya çalıştığı bilgisini de verdi.

vr sektörü

Kamuya açık bilgilere göre NExT Studios, Tencent Games bünyesinde bağımsız bir oyun araştırma ve geliştirme platformu ve bağımsız yaratıcı araştırma, geliştirme yapıyorlar.

NExT Studios tarafından bağımsız olarak geliştirilen “Sanzhuli”, “Death is Coming” ve “Nishan Shaman” gibi oyunlar piyasada geniş ilgi gördü ve övgü aldı.

Bu yılın Nisan ayında, bir işyeri uygulamasının netizeni, Tencent NExT’nin yapısal optimizasyon yapmaya başladığı haberini verdi.

Yorum yazın

TeknoVR