AXIS VR Kullanımı Kolay Tam Vücut Takip Sistemi

AXIS VR kullanımı kolay tam vücut takip sistemi en önemli yeniliklerden biri, kullanıcının gerçek dünyadaki konumunu sanal alana doğru bir şekilde çevirmek için dışa bakan bir derinlik algılayıcı kamera kullanan ana merkezi sistemidir.

5 Okuma Süresi

AXIS VR kullanımı kolay tam vücut takip sistemi VR, oyun ve animasyon için kullanılabilir. Mükemmel bir vücut takip sisteminiz varken kim eski moda bir kontrolöre ihtiyaç duyar? Singapur merkezli teknoloji şirketi Refract, teknoloji deneyiminiz ne olursa olsun hareket yakalama sistemini normal kullanıcılara ulaştırmak için çalışıyor. Kickstarter’daki başarılı kampanyasına devam eden firma, güzel haberlerin sinyallerini verdi.

Tam Vücut Takip Sistemi AXIS VR

AXIS VR (Aktif XR Arayüz Sistemi), yüksek kaliteli hareket yakalama sağlamak için vücuttaki kilit noktalara bağlı kablosuz sensörlerin bir kombinasyonunu kullanan tam gövdeli bir kontrolördür. Mevcut hareket yakalama sistemleri, karmaşık bir kurulum süreci ve pahalı fiyat etiketi içerme eğilimindeyken, AXIS, tüketicilerden profesyonellere kadar herkesi hedefleyen daha uygun fiyatlı bir çözüm vaat ediyor, bu da tüm amatör kullanıcılar için harika bir haber.

Önemli yeniliklerden biri, kullanıcının gerçek dünyadaki konumunu sanal alana doğru bir şekilde çevirmek için dışa bakan bir derinlik algılayıcı kamera kullanan ana merkezi sistemidir. Ana hub aynı zamanda AXIS ile kullanıcının PC’si veya VR sistemi gibi harici sistemler arasındaki iletişimi kolaylaştırmak için merkezi bir kanal görevi görüyor.

AXIS sistemi, her biri benzersiz bir dizi kullanım durumu için tasarlanmış üç ana moda sahip. Standart mod, VR oyuncuları için, oyun deneyimlerine kendilerini daha da fazla kaptırmak isteyen oyunculara yöneliktir. AXIS sisteminin yeteneklerini sergilemeye yardımcı olmak için Refract, donanımla birlikte ücretsiz olarak gelen kendi oyunu Freestriker’ı geliştirdi. Bu 1V1 dövüş oyununda oyuncular, hızlı tempolu dövüş sanatları dövüşlerinde birbirleriyle savaşmak için AXIS tam vücut kontrol cihazını kullanıyor. Standart mod, dokuz sensör ve bir birincil hub kullanıyor.

refractbladeandsorcery2

Diğer modlar daha az sensör gerektiriyor. Örneğin VR, ana merkeze ve bir VR gözlüğüne ek olarak altı düğüm gerektirir. Sistem, çeşitli VR platformlarıyla uyumlu ve OpenVR, OpenXR, Oculus ve SteamVR ile tak ve çalıştır işlevi sunuyor. AXIS , oyun içi avatarınız üzerinde baştan ayağa tam kontrol sağlamanıza izin vererek Blade & Sorcery ve VRChat gibi popüler VR oyunlarına yeni bir soluk getirmeyi vaat ediyor .

Üçüncü mod olan Creator, animatörler ve vtuberlar gibi içerik oluşturucular için. Bu kurulum, üç seçeneğin hepsinden en çok düğüme sahiptir. 16 sensör, bir ana merkez ve iki yedek düğümden oluşan, sanal kişiliklerden film yapımcılarına kadar herkes sistemi, insan hareketini yakalamak için kullanabilir. Çok sayıda sensöre rağmen, Refract tüketici dostu bir deneyim vaat ediyor, hareket yakalama teknolojisi ile önceden bir deneyime sahip olmanız gerekmiyor.

tam vücut takip sistemi axis vr

AXIS’i rakip hareket yakalama sağlayıcılarından ayıran şey: profesyonellere odaklanmasının yanı sıra ortalama günlük kullanıcılardır. Refract 40 çalışandan oluşuyor ve oyun sektörünün eski yöneticileri tarafından kuruldu. Bu çalışanlardan bazıları daha önce EA, Unity ve Ubisoft gibi büyük şirketlerde çalıştı.

Son zamanlarda şirket, türünün tek örneği bir sanal spor programı geliştirmek için World Taekwondo ile birlikte çalıştı. Ekip, programı gelecekteki Olimpiyat etkinliklerine getirme umuduyla Uluslararası Olimpiyat Komitesi ile bile görüşüyor. Şirket, yüz ve parmak takibi de dahil olmak üzere işlevselliğini daha da genişletmek için AXIS sistemini güncellemeyi planlıyor.

 

Yorum yazın

TeknoVR