STRIDE: Fates, Yakında Quest’e Ayrı Bir Oyun Olarak Geliyor

Kasım ayında Meta Quest Store'a gelmesi planlanan Quest'e ilk olarak Fates'in  geleceğini söylüyor. Oyun aynı zamanda 2024'te SteamVR gözlükleri içinde yayınlanacak

Beren BULUT
3 dakika, Okuma Süresi

2022 yılında yayınlanan parkur aksiyon oyunu STRIDE’ın arkasındaki stüdyo Joy Way, heyecan verici devam oyunu  STRIDE: Fates’in  orijinal oyunun “tam teşekküllü bir devamı” olduğunu ve ilk olarak Quest’e geleceğini duyurdu.

Stüdyo, yeni bir oynanış fragmanı yayınlamanın yanı sıra oyun hakkında daha fazla bilgi de yayınladı:

Bir parkur özel operasyon subayının yerine geçin. Gecekondu mahallelerinden varlıklı gökdelenlere kadar distopik Airon City’nin çatıları ve bodrum katlarında dolaşın ve ateş edin. Geçmişinizi anlamak için çetelerdeki güç değişimleriyle, kirli aile kavgalarıyla, kurumsal sırlarla, yasak teknolojiyle ve diğer engellerle uğraşın. Oyuncuların STRIDE’da sevdiği her şeyi geliştiren tam teşekküllü devam oyunu ‘Fates’, yeni oynanış ve hikaye odaklı senaryoyla parkur aksiyon formülünü daha da ileriye taşıyor.

stride fates 1 768x420 1

Stüdyo ayrıca vaat edilen özelliklerin bir listesini de içeriyordu:

  • Gişe rekorları kıran düzeyde bir anlatım.
  • Binalara tırmanın, pencerelerden atlayın ve kabloları yıldırım hızıyla aşağı kaydırın.
  • Keskin nişancıların ve dronların gözetiminde açık dünya mekanlarını keşfedin.
  • Taktiksel nişancı mekaniği ile yakın mesafeli mücadelenin heyecanını hissedin.
  • Haydutları ve şirketleri alt etmek için gadget’larınızı ve hackleme becerilerinizi kullanın.
  • Kaderinizi şekillendirecek çok çeşitli karakterlerle tanışın.
  • Bulmacalar, koleksiyon parçaları ve daha sonra duyurulacak daha harika şeyler.

Başlangıçta temel oyuna ücretsiz DLC olarak sunulan nispeten kısa bir hikaye modu olarak tasarlanan STRIDE: Fates’in  artık “tam teşekküllü ayrı bir oyun” olarak sunulduğunu söylüyor.

Stüdyo, “Bir saatlik oyun yerine, yeni içerik, mekanik ve 5-8 saatlik hikayeyle (yan görevlere ve açık dünya konumlarında harcanan zamana bağlı olarak) her açıdan daha iyi, ayrı bir oyun yaptık” diyor.

stride: fates, yakında quest'e ayrı bir oyun olarak geliyor

Joy Way, onu ayrı bir oyun haline getirme ve ücretsiz DLC yapma kararının da temel oyuna özgü teknik sınırlamalardan kaçınmaya dayandığını savunuyor.  STRIDE: Fates’in, bağımsız VR için gelişmiş grafikler ve etkileşim sunan, ateş etme, düşman yapay zekası ve daha fazlası gibi özellikleri iyileştiren yeni bir motor kullandığı söyleniyor.

“Bir noktada, mevcut motoru yükseltmeye yönelik sonuçsuz girişimlerden sonra, projeyi yeniden başlatmak ve neredeyse tüm kodu sıfırdan yeniden yapmak zorunda kaldık ve artık yeni motor, orijinal STRIDE ile uyumlu değil . “

Kasım ayında Meta Quest Store’a gelmesi planlanan Quest’e ilk olarak Fates’in  geleceğini söylüyor. Oyun aynı zamanda 2024’te SteamVR gözlükleri içinde yayınlanacak. Joy Way aynı zamanda PSVR 2 ve Pico sanal gerçeklik gözlükleri içinde “2024’ün sonlarına doğru” çıkarmayı düşündüğünü ancak bu konuda henüz karar verilmediğini söylüyor.

You may also like

TeknoVR