Steam VR Neden Bağlantısız Entegre VR’a Sahip Olamıyor?

2 dakika, Okuma Süresi

Valve’den Gabe Newell, Steam yaratıcısının kendi başına bağımsız bir Steam VR gözlüğü üzerinde çalıştığına dair daha fazla ipucu verdi.

Steam Deck Ve Steam VR

Portatif Steam Deck cihazının piyasaya sürülmesiyle ilgili bir başka röportajda – bu sefer Eurogamer‘dan – Newell, Valve’in mevcut VR teklifleriyle çalışmanın yeni elde taşınır cihazın oluşturulmasına nasıl yardımcı olduğunu ima etti. Benzer şekilde, Steam Deck üzerindeki çalışmalar, şirketin VR’de bir sonraki hamlesini etkilemeye devam edebilir.

“Bunların hepsi birbiriyle bağlantılı biliyorsun değil mi? Kullanıyor olabileceğimiz teknolojinin çoğu ve bunun gelecekteki sürümleri, bilirsiniz, VR için geliştirmemiz gereken teknolojiden geliyor,” diye açıkladı Newell.
“Ve sonra ters çevirirseniz ve buna yüksek performanslı bir mobil PC oyun cihazı gibi bakarsanız, peki, neden buna bağlı olmayan bir entegre VR çözümünde sahip olamıyorum?”

 

“Gözlüklerle, nöromodülasyon veya doğrudan sensörler ve insanların kafasındaki şeyler gibi şeyleri yapmak için çok daha fazla yeteneğiniz var veya birinin eline yakın sensörler aracılığıyla iletilmesi kolay bilgilere bakıyorsunuz” diye devam etti. “Bütün bu şeyler zamanla kartopu yapma eğilimindedir ve her biri ile ne öğreneceğimizi düşünüyoruz? Yazılım geliştiricilerin ne yapmasına yardımcı olacağız? Bu, oyuncular için zorlayıcı çözümler oluşturmaya nasıl dönüşüyor?”

Valve, geçen yıl Steam Deck‘in duyurulmasından bu yana bağımsız bir  Steam VR gözlüğü olasılığını ima ediyor ve Newell kısa süre önce cihazı bunun için bir “basamak taşı” olarak markalaştırdı. Bununla birlikte, geçen haftaki röportajda, cihazı gerçekten oluşturmaya geldiğinde Valve’ın “henüz orada” olmadığını ve Steam Deck ön siparişlerinin gelecek yıl zaten birikmiş olduğu göz önüne alındığında, muhtemelen olmayacağımızı belirtti. yakında herhangi bir zamanda görün.

Yine de 2021’den gelen raporlar, Valve’in şu anda kod adı “Deckard” olan cihaz üzerinde çalıştığını gösteriyor. Yakında bir duyuru bekliyoruz.

Yorum yazın

TeknoVR