Spatial, meta evreni oluşturmak ve geliştirmek için 25 milyon dolar tutarında finansman aldığını duyurdu.

2 dakika, Okuma Süresi

AR/VR işbirliği platformu olan Spatial meta evreni oluşturmak için finans kaynağını arttırdı, 25 milyon dolar tutarında finansman aldığını ve şirketin işini geliştireceğini duyurdu.

Bu finansman turundaki yatırımcılar arasında Pine Venture Partners, Maven Growth Partners, Korea Investment Partners, KB Investment, Mirae, Balaji Srinvasan ve mevcut yatırımcılar iNovia, Whitestar ve Lerer Hippeau da yer aldı.

Bu fon ile birlikte şirket bugüne kadarki toplam finansmanını 50 milyon dolara çıkardı. Spatial, bu fonların NFT yaratıcılarını toplulukları ve koleksiyonerleriyle buluşturan bir 3D merkez olarak gelişimini hızlandırmak için kullanılacağını söyledi.

Spatial, gözlük kullanmayan kullanıcı sayısında bir artış gördüğünü söyledi. Şu anda, kullanıcıların %80’i Spatial’e İnternet ve cep telefonları üzerinden erişirken, kullanıcıların %80’i geçen yıl gözlükle erişti.

Şirket, bu kullanıcıların büyük çoğunluğunun 2D platformun iş kapsamının çok ötesine geçen sürükleyici bir ortamda inşa etmek, paylaşmak ve buluşmak isteyen NFT yaratıcıları, sanatçılar ve koleksiyoncular olduğunu da sözlerine ekledi.

Spatial’in İş Direktörü Jacob Loewenstein şunları söyledi: “Kullanıcı geri bildirimlerini dikkate almak her zaman ürün stratejimizin özü olmuştur, ancak birden fazla platformda ücretsiz sürümleri kullanıma sunduğumuzdan, kurumsal odaklı bir AR/VR platformu olmaktan çıktık. Dijital yaratıcıları ve daha geniş NFT ekonomisini birbirine bağlayan bir AR/VR platformu. Metaverse, toplantı alanının çok ötesine geçecek.

Yaratıcı ekonominin bu gelişme eğilimine içeriden tanık olduk ve yaratma haklarının bu yaratıcılara girdiğini görebiliyoruz. Ağ ayrıca bugün meta evrene girmenin önündeki tüm engelleri de ortadan kaldırıyor. Kapsayıcı ve açık bir meta evrenin kurulmasıyla birlikte, sanatçıların ve yaratıcıların birlikte çalışabilir.”

 

Spatial’in amacı, herkesin internette, mobil cihazlarda ve VR cihazlarında ücretsiz olarak deneyimleyebileceği erişilebilir bir meta evren sağlamaktır. Şirketin platformu, kullanıcıların herhangi bir kodlama olmadan sanal toplantılar yapmasına, galeriler planlamasına veya etkinlikler düzenlemesine imkan verir.

Kullanıcılar yalnızca bir dakika içinde içerik yükleyebilir ve bir alan oluşturabilir. Spatial, meta evrene sahip olmak isteyen yaratıcılar ve koleksiyoncular için sınırlı sayıda, amaca yönelik NFT ortamları sağlamaya başlayacak.

Ayrıca Spatial, platformunu kullanarak sanat sergileri ve etkinliklerden spor veya NFT hediyelik eşya satan müzisyenlere ve koleksiyoncularla yeni yollarla bağlantı kuran sanatçılarla işbirliği yaptığını belirtti. Şirkete göre, platformunun yeni versiyonunda sanatçılar yeni bir ortak toplanma alanının keyfini çıkarabilirler.

Son olarak şirket, Ethereum cüzdanları da dahil olmak üzere merkezi olmayan altyapıyı destekleyen ve diğer blok zincirleri destekleyen açık, zincir üzerinde (blok zinciri üzerinde) ve birlikte çalışabilir bir meta evren inşa etmeye kararlı olduğunu da sözlerine ekledi. Spatial, gelecekte kullanıcıların 3D sanal alana daha açık bir şekilde sahip olabileceklerine ve diğer meta evrenlerde özgürce dolaşabileceklerine inanıyor.

“Şirketimizin gelişiminin odağını yaratıcılar ve sanatçılar için Metaverse’ün kurulmasına kaydırdığımızdan beri, platformumuzun kullanımı sadece iki ayda dört kat arttı. Bu yeni finansman turu, misyonumuzu gerçekleştirmemizi hızlandıracak.

Yorum yazın

TeknoVR