Space Explorers – Blue Marble, VR Film Üçlemesini Kaçırmayın

Övgüye değer sürükleyici film yapımcıları Felix ve Paul'un son VR filminde ISS'de bir geziye çıkın

1 dakika, Okuma Süresi

Space Explorers – Blue Marble. Sinematik sürükleyici filmler yaratma konusundaki öncü çalışmalarıyla tanınan stüdyo Felix & Paul, Dünya’nın çarpıcı manzaralarını sunması planlanan Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan (ISS) çekilen yeni bir VR Film üçlemesinin ilk bölümünü yayınlayacak.

Üçlemenin ilk serisi olan Uzay Kaşifleri – Mavi Mermer 22 Nisan Dünya Günü’nde yayınlanacak. Üçleme, Meta Quest ve Quest 2 gözlüklerinde ücretsiz olarak sunulacak.

Sürükleyici film serisi, gezegenimizin evrendeki yeri ve onu gelecek nesiller için korumanın önemi hakkında daha derin bir anlayış sağlamayı amaçlıyor.

İlk bölüm, doğrudan Dünya’yı gösteren ISS’nin en alt noktasında çekilmiş, engelsiz, 360 derecelik bir görüntü sunuyor.

Stüdyonun amacı, izleyiciye bir tür sanal ‘Genel Bakış Efekti’ veya astronotlar Dünya’yı uzaydan görüntülediklerinde ve gezegene bakış açılarında ve anlayışlarında derin bir değişiklik yaşadıklarında ortaya çıkan bir fenomen sunmak.

2013 yılında Félix Lajeunesse ve Paul Raphaël tarafından kurulan stüdyo, The Space Explorers serisi, Traveling While Black ve Strangers with Patrick Watson gibi bir kaç orijinal sürükleyici film prodüksiyonu yaptılar. Stüdyo ayrıca Jurassic World, Cirque du Soleil ve Fox Searchlight’ın Wild ve Isle of Dogs dahil olmak üzere mevcut franchise’larla prodüksiyonlar yaptı.

Felix & Paul, yıllar boyunca beş Canadian Screen ödülü, iki Primetime Emmy ödülü ve bir Daytime Emmy Ödülü ile birlikte çok sayıda farklı ödül ve adaylık da dahil olmak üzere birçok ödül kazandı.

İlk bölümü 22 Nisan Cumartesi yayınlanan Space Explorers – Blue Marble’ı Quest cihazlarına özel ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

TeknoVR