Sosyal VR Uygulaması Rec Room,145 Milyon Dolarlık Finansmanla Değerini 3,5 Milyar Dolara Yükseltti

1 dakika, Okuma Süresi

Sosyal VR uygulaması Rec Room, yılı bitirirken yeni bir büyük finansman turu daha imzaladı. Seattle merkezli girişim bugün, 145 milyon dolarlık yeni bir finansman turu sağladığını ve şirketin toplam değerini 3.5 milyar dolara çıkardığını duyurdu.

Fon turu, mevcut yatırımcılar Sequoia Capital, Index Ventures ve Madrona Venture Group’un katılımıyla Coatue Management tarafından yönetildi.

Mart ayında şirketin değerlemesini çarpıcı bir şekilde 1,25 milyar $’a çıkaran 100 milyon dolarlık bir artışın hemen ardından geldi, türünün ilk örneği olan ‘tek boynuzlu at’ statüsü. En son tur, şirketin ömür boyu finansmanını 294 milyon dolara çıkardı ve şimdi 3.5 milyar dolarlık bir değerlemeye sahip.

Rec Room sosyal VR platform olarak, ilk yayınlandığı yıldan bugüne bir hayli gelişti, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe yoğun bir şekilde odaklanıldığını söylüyor, şu anda kullanıcı tarafından oluşturulan 12 milyondan fazla oda bulunmakta.

Yakın zamanda piyasaya sürülen Rec Rally mini oyunu gibi birinci taraf içeriği olsa da, kullanıcılar harika ve ilginç şeyler yaratarak gerçek para da kazanabilirler.

Oyun içi nesneler ve mini oyunlar, Rec Room’un bu yıl bir içerik oluşturucu programı aracılığıyla başlayan tomurcuklanan ekonomisinin temelini oluşturuyor. Bu sayede, güvenilir içerik oluşturucular, oyunun premium jeton para birimi için oyun içi kreasyonlar satabilir ve daha sonra gerçek paraya dönüştürülebilirler.

Yorum yazın

TeknoVR