Artık Sosyal VR Uygulaması Horizon Worlds’deki Yasaklara İtiraz Edebileceksiniz

Meta, sosyal VR uygulaması Horizon Worlds için kullanıcılarına alacağı yasak ve kısıtlamalara karşı itiraz etme fırsatı verdi.

2 dakika, Okuma Süresi

Meta, nihayet sosyal VR uygulaması Horizon Worlds kullanıcılarına, sosyal VR uygulamasının davranış kurallarını ihlal ettiğinden şüphelenildiğinde itirazda bulunma olanağı sağladığını duyurdu.

Meta’nın Horizon Worlds’ü ilk kez açık beta olarak yayınlamasından bu yana neredeyse üç yıl geçti, şirket artık, şüpheli ‘Sanal Deneyimler için Davranış Kuralları’ ihlalleri nedeniyle profillerine kısıtlamalar getirildiğinde itirazda bulunma olanağını içeren v149 güncellemesini yayınladı.

Şirketin sanal Davranış Kuralları, kullanıcıların diğer kullanıcıları aldatmak için tasarlanmış herhangi bir şeyin, yasa dışı, taciz edici veya fiziksel zarara yol açabilecek şeylerin tanıtımını yapmak, ticari hizmetler, mallar veya istekler gibi şeyler için başkalarına spam göndermek ya da etkileşimde bulunmak gibi şeyler yapamayacağını belirtir. Kamuya açık alanlarda cinsel açıdan müstehcen veya aşırı şiddet içeren davranış veya içerikleri paylaşmak veya paylaşmak.

Meta, blog gönderisinde, kullanıcıların artık Sanal Deneyimler için Davranış Kuralları ihlalleri nedeniyle profilinize eklenen kısıtlamaları görüntülemek için ‘Hesap Durumu’na giderek istek gönderebileceklerini söylüyor. Artık isteğinizi, askıya alma uyarısı veya bildirimi e-postasında sağlanan bağlantı aracılığıyla gönderebileceksiniz.

Ayrıca Meta, Davranış Kurallarını ihlal edenleri ele alma biçimini değiştirdiğini söylüyor. Şüphelilerin mikrofonları geçici olarak sessize alınacak ve ayrıca Dünya Şampiyonası’na genel erişimin yanı sıra Sohbetler, Gruplar ve Çağrılar dahil bazı Görev özelliklerine erişimlerini de geçici olarak kaybedebilirler. Meta, ciddi veya sürekli ihlallerin Meta hesabınızla birlikte Horizon profilinizin de devre dışı bırakılmasıyla sonuçlanabileceğini söylüyor.

Geçen yıl Meta, kullanıcı tutma oranını artırmak amacıyla Horizon Worlds’e odaklandı. Geçtiğimiz yılın yaz aylarından itibaren Meta, Super Rumble ve co-op macera Citadel gibi oyunlarla birlikte birinci taraf içeriklerinin ilk listesini tanıttı. Şirket o zamandan beri Android ve web tarayıcıları da dahil olmak üzere düz ekran cihazlar için Horizon Worlds desteğini yayınladı.

Yorum yazın

TeknoVR