Sony PSVR 2 Kontrol Cihazları Gelecek Vadediyor

2 dakika, Okuma Süresi

Sony’nin PS5 VR gözlüğü için geliştirdiği PSVR 2 kontrol cihazları bu sefer patent dosyası içerisinde karşımıza çıktı. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bu dosyada bir kamera tarafından algılanan ve ışığı emen bir giriş aygıtı olarak karşımıza çıkan bu cihaz patent başvuru resimlerine bakıldığında VR meraklılarına bir hayli tanıdık gelecektir. Quest serisinde kullanılan kontrolörlere benzeyen bu yeni tasarım Sony’nin yılın başında paylaştığı isimsiz kontrolörler için yeni küre benzeri bir sistemi içeriyor.

sony patent dosyası, psvr 2 kontrol cihazlarını ortaya çıkarttı

Bu kontrol cihazlarını daha önce gördüğümüze göre, aslında cihazın bazı yeni açıları dışında burada paylaşılacak çok fazla yeni şey yok. Çizimler ayrıca izleme ışıklarının cihazda tam olarak nereye yerleştirildiğini de gösteriyor ve bize kulaklığın yerleşik bir kamerayla kontrolörleri nasıl izleyeceği hakkında bir fikir veriyor.

Aslında başlığın orijinal PSVR‘de olduğu gibi harici bir kamera yerine denetleyicileri izleyeceğini zaten biliyorduk, ancak bu tasarımlar, sabit bir içten dışa izleme sağlamak için denetleyicilerin pratik olarak ışıklarla kaplanacağını gösteriyor. Gözlüğün kendisini henüz görmedik ve resmi olarak adlandırılmadı, ancak şimdilik hepimiz ona PSVR 2 diyoruz.

sony patent dosyası, psvr 2 kontrol cihazlarını ortaya çıkarttı

Son olarak şunu belirtmekte fayda var, bunlar patent başvurularında kullanılan resimler ve her zaman son ürünü birebir temsil etmeyebilirler sadece daha önce duyduğumuz gelişmeler neticesinde bu tasarımın son ürüne yakın olacağını tahmin ediyoruz çünkü bahsedilen analog stick, sensör sistemi ve parmak izleme gibi daha önce duyduğumuz bir çok özellik bu son tasarımda karşımıza çıkmış oldu.

Yorum yazın

TeknoVR