SideQuest Yaması ile Oculus Quest 2 90Hz Yenileme Hızına Ulaşabilir

VR uygulaması sayesinde , 13 Ekim’de piyasaya sürüldüğünde PC’den yüksek kaliteli Wi-Fi akışını destekleyebilir ve bu, Facebook müdahalesi olmadan mümkün. başlığında 90 Hz’de kablosuz PC VR akışını sağlayan, bağımsız geliştirici Guy Godin tarafından oluşturulan bir yamasıyla mümkün.

Yaması ile 90Hz Yenileme Hızına Ulaşabilir

Arayüz

Kısa süre önce piyasaya sürülen başlığının iyileştirilmiş bir ekranı var ve daha yüksek bir yenileme hızını destekliyor. Orijinal Quest 72Hz yenileme hızına sahipken, yeni Quest PC-VR endüstri standardı 90Hz olan bir yenileme hızına sahip.

Böylesine yüksek bir yenileme hızıyla, VR deneyimleri daha akıcı ve daha sürükleyici hale gelir ve daha yüksek bir gerçekçilik seviyesi ile hareket hastalığı olan mide bulantısı baş dönmesini de azaltır.

Facebook, ’de 90 Hz’lik daha yüksek yenileme hızının aşamalı olarak kullanıma sunulacağını. Daha yüksek kare hızının yalnızca kullanıcıların VR ayarlarında etkinleştirmesi gereken deneysel bir işlev olarak kullanılabileceğini duyurdu.

90Hz kare hızı, yalnızca Quest 2 işletim yazılımı, yani menüler ve tarayıcı için de geçerli olacak. Facebook Connect sırasında şirket, 90 Hz yenileme hızının yalnızca başlığının standart bir özelliği olarak yılın ilerleyen dönemlerinde kullanılabileceğini belirtti.

Oculus Link Yerel PC VR Kadar İyi Olabilir mi?

Facebook, mevcut 72Hz yenileme hızının şimdilik standart kalacağını duyurdu. Ancak, ’nin piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra. Geliştiriciler sanal gerçeklik uygulamalarını yeni daha yüksek yenileme hızları için optimize etme ve bunları 90Hz sürümüne güncelleme fırsatı elde edecekler. Çok sayıda , yeni yüksek çözünürlük ve daha pürüzsüz bir ekrandan yararlanabilecek.

Daha yüksek yenileme hızı desteği de Oculus Link aracılığıyla planlanmaktadır. Kablolu PC bağlantısı bu sonbaharda beta aşamasından çıkacak gibi görünüyor ve PC VR içeriğini tam çözünürlükte ve yenileme hızında görüntüleme biran önce başlamalı.

Benzer İçerikler

Sanal Gerçeklik (VR) Uygulamaları İçin En İyi VR Motorları

Sibel UNAL

2020’nin En İyi VR Gözlükleri

Mina

BTS, Yeni Müzik Paketi ile Beat Saber da, İşte Fragman

Mina

Oculus Quest 2 Oyunları + Oculus Link Destekleyen VR Oyunlar

Mina

Oculus Quest 2 Canlı yayın Yapma, Oyunu kaydetme

Mina

Oculus Quest 2 90Hz Etkinleştirme – Oculus Quest 2 İpucu

Beren BULUT
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments