SideQuest Yaması ile Oculus Quest 2 90Hz Yenileme Hızına Ulaşabilir

SideQuest VR uygulaması sayesinde Oculus Quest 2, 13 Ekim’de piyasaya sürüldüğünde PC’den yüksek kaliteli Wi-Fi akışını destekleyebilir ve bu, Facebook müdahalesi olmadan mümkün. Oculus Quest 2 başlığında 90 Hz’de kablosuz PC VR akışını sağlayan, bağımsız geliştirici Guy Godin tarafından oluşturulan bir SideQuest yamasıyla mümkün.

SideQuest Yaması ile Oculus Quest 2 90Hz Yenileme Hızına Ulaşabilir

SideQuest Arayüz

Kısa süre önce piyasaya sürülen Oculus Quest 2 başlığının iyileştirilmiş bir ekranı var ve daha yüksek bir yenileme hızını destekliyor. Orijinal Quest 72Hz yenileme hızına sahipken, yeni Quest PC-VR endüstri standardı 90Hz olan bir yenileme hızına sahip.

Böylesine yüksek bir yenileme hızıyla, VR deneyimleri daha akıcı ve daha sürükleyici hale gelir ve daha yüksek bir gerçekçilik seviyesi ile hareket hastalığı olan mide bulantısı baş dönmesini de azaltır.

Facebook, Oculus Quest 2’de 90 Hz’lik daha yüksek yenileme hızının aşamalı olarak kullanıma sunulacağını. Daha yüksek kare hızının yalnızca kullanıcıların VR ayarlarında etkinleştirmesi gereken deneysel bir işlev olarak kullanılabileceğini duyurdu.

90Hz kare hızı, yalnızca Quest 2 işletim yazılımı, yani menüler ve tarayıcı için de geçerli olacak. Facebook Connect sırasında şirket, 90 Hz yenileme hızının yalnızca Oculus Quest 2 başlığının standart bir özelliği olarak yılın ilerleyen dönemlerinde kullanılabileceğini belirtti.

Oculus Link Yerel PC VR Kadar İyi Olabilir mi?

Facebook, mevcut 72Hz yenileme hızının şimdilik standart kalacağını duyurdu. Ancak, Oculus Quest 2’nin piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra. Geliştiriciler sanal gerçeklik uygulamalarını yeni daha yüksek yenileme hızları için optimize etme ve bunları 90Hz sürümüne güncelleme fırsatı elde edecekler. Çok sayıda sanal gerçeklik uygulaması, yeni yüksek çözünürlük ve daha pürüzsüz bir ekrandan yararlanabilecek.

Daha yüksek yenileme hızı desteği de Oculus Link aracılığıyla planlanmaktadır. Kablolu PC bağlantısı bu sonbaharda beta aşamasından çıkacak gibi görünüyor ve PC VR içeriğini tam çözünürlükte ve Oculus Quest 2 yenileme hızında görüntüleme biran önce başlamalı.

0 0 vote
Reting

Benzer İçerikler

Ücretsiz Oculus Quest 2 Oyunları ve VR Uygulamaları 2021

Bilal TEMIZ

Sandbox VR Geri Dönüyor Las Vegas Lokasyonunun Açılışı 2021 Yazı

Sinem ALADAG

VR Shooter Oyunu, Vail VR Alfa Testi için Katılımcı Arıyor.

Beren BULUT

VR Sosyal Oyun Platformu Rec Room 100 Milyon $ Yatırım Topladı

Sibel UNAL

Pikmin Serisine Dayalı Bir Pikmin AR Oyunu Geliyor

Bilal TEMIZ

Hitman 3: Seven Deadly Sins Yeni DLC Sezonu 30 Mart’ta Başlıyor

Mina
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More