Ready Player Me, A Serisi Finansman İçin 13 Milyon Dolar Duyurdu

2 dakika, Okuma Süresi

28 Aralık’ta, kullanıcıların sanal dünyayı bir avatarla keşfetmelerine olanak tanıyan Metaverse Avatar platformu Ready Player Me, küresel ekibini genişletmek için A Serisi olarak 13 milyon dolar tutarında finansman aldığını duyurdu.

Bu finansman turu, Fintech şirketi Wise’ın (eski adıyla TransferWise) kurucu ortağı Taavet Hinrikus ve Teleport’un kurucu ortağı Sten Tamkivi tarafından yönetilen Taavet+Sten gibi yatırımcılar tarafından desteklendi.

Bu finansman turundaki diğer yatırımcılar arasında GitHub kurucu ortağı Tom Preston-Werner, risk sermayesi şirketleri, Konvoy Ventures, Nordic Ninja ve Samsung Next Ventures, Tiny VC, Kamerra, Adobe Artırılmış Gerçeklik Süpervizörü ve Mixamo kurucusu Stefano Corazza, SomniumSpace, vb. yer alıyor.

Ready Player Me ile Avatarınızı Oluşturun ve Meta Evrende Avatarınız ile Dolaşın

1640744208602ready player me series a 768x461 1

Ready Player Me, platformunu “evrene bağlanmak için bir pasaport” olarak tanımlıyor. Platform, tüketicilere birden fazla sanal platformda kullanılabilecek bir Avatar oluşturmalarını ve kullanmalarını sağlıyor, kullanıcılara binlerce sanal dünyayı birbirine bağlayacak teknoloji sunuyor.

Şirket, fonların küresel ekibin genişlemesine devam etmek ve meta evrenin varsayılan Avatar sistemi olarak Ready Player Me’yi kurmak için kullanılacağını söylüyor. Şirkete göre, önümüzdeki birkaç ay içinde Avatarlar 900’den fazla sanal dünyayı destekleyebilecek.

Ayrıca, oyun endüstrisinde para kazanma modeli olan NFT ve Metaverse oyun içi Avatar özel varlıklarını satarak oyun geliştiricilerin para kazanmalarına yardımcı olacak para kazanma araçlarının kurulmasına da yatırım yapıyor.

Ready Player Me teknolojisi, NFT ve sanal moda için önemli etkilere sahiptir. Şirket, NFT giyilebilir cihazların meta evrende kullanılabilecek yeteneğinin, değer üzerinde doğrudan bir etkisi olacağına ve bunun da nihayetinde NFT yaratıcıları ve moda şirketleri için fırsatlar oluşturacağına inanıyor.

Ready Player Me, bu yeni finansmanla, işinin büyümesinin birçok insana kapı açabileceğini ve meta evren ekonomisine katkıda bulunabileceğini kabul ettiğini belirtti.

Ready Player Me CEO’su Timmu Tõke şunları söyledi: “2021, Ready Player Me için bir atılım yılı. Avatar platformumuzun işbirliği yaptığı şirket sayısı 25’ten 900’e yükseldi. İnsanlara The Avatar’ın enkarnasyonuna erişim sağlayarak, sanal dünya, meta-evreni birbirine daha yakın hale getirebiliriz. Meta evren bir yer veya platform değil, binlerce deneyimden oluşan bir ağdır.”

Ready Player Me’nin avatar sistemi bugüne kadar VRChat, Somnium Space, Verizon ve Hiberworld dahil olmak üzere 900’den fazla şirket tarafından kullanıldı. Avatar platformu ayrıca Warner Bros., Dior ve New Balance gibi popüler markalarla da işbirliği yapıyor.

Son zamanlarda, Head5 NFT serisini platforma getirmek için elektronik müzik yapımcısı Deadmau5, müzik meta-evren platformu Pixelynx ve sanatçı Smearballs ile işbirliği yaptı.

Yorum yazın

TeknoVR