Quest’te Fortnite’ı Ücretsiz Oynamak için Xbox Game Pass’e İhtiyacınız Yok

Artık Fortnite'ı ücretsiz olarak, Quest ile oynayabilirsiniz.

2 dakika, Okuma Süresi

Xbox Cloud Gaming nihayet Quest’e geldi ve Game Pass Ultimate üyelerinin hizmetin tüm düz ekran oyun kataloğunu ilk kez Quest’te oynamasına olanak tanıyor. Quest’te Fortnite’ı ücretsiz oynamak için aslında herhangi bir aboneliğe ihtiyacınız olmadığını biliyor muydunuz?

Quest 2/3/Pro’da Xbox Cloud Gaming ile Fortnite oynamak için tek ihtiyacınız olan ücretsiz bir Microsoft hesabının ve desteklenen bir bölgede olmanızın gerektiği doğrudur.

Unutmayın:  sanal ekranda oynanan geleneksel düz ekran Xbox oyunlarından bahsediyoruz.

Aboneliksiz Fortnite erişimini destekleyen çok sayıda bölge de mevcut: Ama şaşırmayın Türkiye her zaman olduğu gibi listede yok.

  • Arjantin, Avustralya, Avusturya, Belçika, Brezilya, Kanada, Çekya, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, İrlanda, İtalya, Japonya, Kore, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, İspanya, İsveç , İsviçre, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri

İlginizi Çekebilir

Elbette, dokunmatik hareket kontrol cihazları maalesef desteklenmediğinden oynamak için desteklenen bir gamepad’e ihtiyacınız olacak. Desteklenen kumandalar arasında tüm Xbox One S ve Xbox One X kumandaları, PS4 ve PS5 kumandaları ve bazı yeni nesil Xbox One kumandaları bulunur. Resmi olarak desteklenen kumandaların listesini burada bulabilirsiniz, ancak listelenmemiş diğer birçok Bluetooth kumandası da eski bir Google Stadia kumandası gibi çalışır.

Peki önemli olan ne? Epic Game’in oynaması ücretsiz battle royale oyununu neredeyse her platforma getirdiği doğru olsa da, onu Quest’te ücretsiz olarak oynayabilmek muhtemelen diğer oyunları oynayıp oynamadığınızı görmek için WiFi kurulumunuzu asit testi yapmanın en iyi yollarından biridir. buna değebilir. Microsoft, 20 Mbps ve 5 Ghz WiFi veya mobil veri bağlantısı oranlarında en iyi performansa sahip, yüksek hızlı bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacağını söylüyor.

Daha çok PC odaklı olsa da, kablosuz oyun oynamayı düşünüyorsanız, farklı çözüm yolları gösterebiliriz. Bir dizi çözüm sayesinde elbette sahip olduğunuz herhangi bir düz ekran PC oyununu oynayabilirsiniz ( Fortnite dahil): Quest için yeni Steam Link uygulamasını, eski Meta Air Link yazılımını veya Virtual Desktop’ı kullanabilirsiniz; bunların üçü de size izin veriyor. Kablosuz bir oyun deneyimi için masaüstünüzü ve SteamVR oyunlarınızı Quest’e kolayca aktarın. Bu yöntemlerin hepsinin, en iyi sonuçlar için en azından orta seviye bir oyun donanımı gerektirdiğini unutmayın.

Yorum yazın

TeknoVR