Quest 3’e Özel MR Oyunu Starship Home Fragmanı Yayınlandı

Quest 3'e özel MR oyunu Starship Home fragmanı yayınlandı ve bu yılın üçüncü çeyreğinde çıkacak

2 dakika, Okuma Süresi

Starship Home, Creature stüdyosu tarafından geliştirilen ilk oyun. Kullanıcının oturma odasını bir yıldız gemisine dönüştürmek için MR teknolojisini kullanıyor. Oyun, toplama, yetiştirme, keşfetme ve şifre çözme gibi unsurları içeriyor.

“Starship Home”un Quest 3’e özel ilk oyun olmasının beklendiğini de belirtmekte fayda var. Creature kurucusu Doug North Cook, “”Starship Home” bizim bir MR oyunu yapma girişimimizdir. Bu sadece bir demo değil, bir oyun. Bir oyuncak veya prototip olarak, ortamınıza yanıt veren, zengin, ilgi çekici ve sihir dolu MR oyunlarının geliştirilmesinin temelini oluşturur. Gelecekte bu tür oyunları destekleyen daha fazla cihaz görmeyi umuyoruz.”

yıldız gemisi ana sayfası

Gelen haberlere göre “Starship Home” bu yılın üçüncü çeyreğinde satışa sunulacak.

Connect 2023’ten önce Meta, Quest 3’ün 2024 yılına kadar karma gerçeklik eğitimi First Encounters hariç herhangi bir özel içeriğinin olmayacağını doğruladı. Ocak ayında Townsmen VR, eski Quest gözküklerinde bulunmayan ilk Quest 3 oyunu oldu. Ancak aynı zamanda PC VR ve PlayStation VR2’de de mevcut olduğundan Townsmen VR, Quest 3’e özel ilk gerçek oyun olarak kabul edilemez.

Starship Home, 2024’ün 3. çeyreğinde özel olarak Quest 3’e çıkacak .

Yorum yazın

TeknoVR