Quest 2 için ‘Beat Saber’ Güncellemesi 90 Hz Desteği Geliyor

2 dakika, Okuma Süresi

Oculus Quest 2 en büyük oyunlarından biri olan Beat Saber, Oculus Quest 2 VR gözlüğü için daha sürükleyici 90 Hz yenileme hızı desteğini yayınladı.

Ekim ortasındaki lansmanında Oculus Quest 2, yalnızca gözlük menülerine uygulanan isteğe bağlı bir deneysel 90 Hz moduna sahipti.

Bir ay sonra Facebook, Quest 2’nin sistem yazılımına daha sürükleyici 90 Hz yenileme hızını getirdi ve geliştiricilerin uygulamalarını 90 Hz’de çalışacak şekilde güncellemelerine izin vermeye başladı. Tutarlı bir 90 fps’ye ulaşabilmeleri koşuluyla. Quest 2 ayrıca geliştiricilerin desteklemesi veya optimize etmesine bağlı olarak 72Hz ve 80Hz’de görüntülemeyi destekliyor.

Beat Saber, Quest 2’de 90 Hz desteğinin başlatılmasıyla, ayrıca Quest’teki oyuna bir Oculus ‘Grup bildirisi’ ekledi, böylece kullanıcılar bir Oculus Partisinden çok oyunculu oyunlarla doğrudan başlayabilecekler. Stüdyo ayrıca, çok oyunculu moddayken‘ Joinable Oculus Rich Presence’ı etkinleştirmek için bir geçiş ekledi; Beat Games, Oculus kullanıcılarının oyunu doğrudan özel sunucunularda başlatmasına izin verdiğini söylüyor.

Beat Games, Ekim ayında PC VR gözlükleri ve Oculus Quest için çok oyunculu modu başlatmıştı. Stüdyo şu anda PSVR’de çok oyunculu modunda sonlarına gelindiğini ve “önümüzdeki hafta teste hazır olacak” şeklinde bilgi verdi.

Yorum yazın

TeknoVR