Quest 2 Güncellemesi ile Quest 2 Performans Artışı Olacak

1 dakika, Okuma Süresi

Quest 2 güncellemesi performansı artıracak ve uygulamaların otomatik olarak daha iyi çalışmasını sağlayacak. Meta, yaklaşan Quest 2 güncellemesinin, geliştiricilerin oyunlarının daha iyi görünmesini sağlamak için kullanabilecekleri ek performansın kilidini açacağını duyurdu. Bu sayede bazı uygulamalar, otomatik olarak bu artan performanstan yararlanabilecekler.

Meta bu hafta, Quest 2’deki en son güncellemelerin, başlığın geliştiricilerin kullanabileceği GPU işlem gücünü 490 Mhz’den 525 MHz’e (% 7’lik bir artış) yükselteceğini duyurdu. Bu kulağa çok fazla gibi gelmeyebilir, ancak mobil işlemcinin gücüyle sınırlı geliştiriciler söz konusu olduğunda, en ufak ek performans bile önemlidir.

Meta, “bu geliştirmenin avantajlarından yararlanmaya başlamak için herhangi bir entegrasyon veya kodlamaya gerek olmadığını” söylüyor çünkü gözlüğün dinamik saat hızı sistemi, bir uygulamanın buna ihtiyaç duyduğunu algıladığında GPU hızını otomatik olarak artırıyor. Arada sırada takılma yaşayan uygulamalar için bu küçük destek faydalı olabilir.

Başlığın dinamik odaklama özelliğini (performansı artırmak için çevresel görünümdeki alanı bulanıklaştıran) kullanan uygulamalar için Meta, çevresel alanı bulanıklaştırmadan önce görsel kaliteyi korumak için sanal gerçeklik gözlüğünün işlemciyi yeni 525 MHz hızına yükselteceğini söylüyor. Bu, daha önce zorlu sahneler sırasında bulanıklığı artırmaya dayanan uygulamaların, bu durumlarda ekstra güce erişimleri olmadığı duruma göre daha iyi görünmesi gerektiği anlamına geliyor.

Meta, nın teknik olarak v47’den itibaren mevcut olduğunu, ancak her seferinde etkinleştirmek için biraz geçici çözüm gerektirdiğini söylüyor. Quest 2 v49 güncellemesinden itibaren, performans artışının kilidi herhangi bir uyarı olmaksızın açılacak.

 

Yorum yazın

TeknoVR