Quest 2 Fitness, Egzersiz Ve Antrenman Oyunları

4 dakika, Okuma Süresi

Bağımsız Meta Quest 2 sistemi, VR fitness, egzersiz ve antrenman için en iyi seçeneklerden biri. En iyi Quest 2 fitness ve egzersiz uygulamalarını seçtik.

Aşağıdaki liste karışık olarak listelenmiştir, Listede iki genel uygulama kategorisi var.

İlk kategori, VR’de egzersiz yapmak için özel olarak tasarlanmış uygulamalardır. İkincisi, tesadüfi egzersiz uygulamalarıdır, özel olarak egzersiz yapmak için tasarlanmamış, ancak yüksek yoğunlukta oynandığında kanın yeterince pompalanmasını sağladıkları için bu şekilde kullanılabilen uygulamalar ve deneyimler.

Antrenman ve Egzersiz Uygulamaları — Quest 2 Fitnes

FitXR

Başlangıçta BoxVR olarak piyasaya sürülen bu Quest fitness uygulaması, 2021’de eklenen özelliklerle yenilendi ve yeniden piyasaya sürüldü. O günden bu yana, daha fazla erişilebilirlik için bazı oturarak yapılan egzersizler, yeni programlar, format ve antrenör de eklendi.

Size hız ve doğruluk için puan veren ritim tabanlı boks, dans ve HIIT rutinleri içerir. Geçen yıl Temmuz ayında uygulama, müzik kataloğuna Calvin Harris ve Tiesto da dahil olmak üzere bir dizi önemli sanatçı ekledi.

Antrenmanlara erişim için abonelik tabanlı bir hizmet sunan FitXR, Quest Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir . Yeni kullanıcılar için 7 günlük ücretsiz deneme var.

 

Supernatural

Başlangıçta Supernatural, fitness odaklı bir Beat Sabre benzeri bir oyun olarak başladı. Sopalarla zamanında vurmanız gereken ve ara sıra engellerden kaçınmak için çömelmek zorunda kalacağınız müzikle uyumlu bir oyun. Bununla birlikte, boks antrenmanı da ekleyerek oyun genişletildi.

 

Supernatural, Quest üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir, ancak şu anda yalnızca belirli bölgelerde kullanılabilir durumda. Antrenmanlara erişim, yeni kullanıcılar için ücretsiz deneme süresi olan bir abonelik fiyatlandırma modeli kullanıyor.

 

Les Mills Bodycombat

Listedeki eyenilerden biri olan Les Mills Bodycombat, abonelik modelinden kaçınmak isteyenler için çekici bir seçenek.

 

Uygulama, dünya çapında spor salonlarının yanı sıra önemli bir çevrimiçi egzersiz teklifi sunan Les Mills markası tarafından sunulmaktadır. Quest Bodycombat uygulaması, bu çevrimiçi antrenman sınıflarından birini, tek seferlik satın alınabilen VR için 30 boks antrenmanına sahip.

 

5 ile 20 dakika arasında bir süreye sahip liste seçeneğiyle, müziğin ritmine göre yumruk atıyor ve çömeliyor olacaksınız. En orijinal VR egzersiz seçeneği değil, ancak temel bilgileri tek seferlik bir fiyata sunulan gösterişli bir deneyimle sunuyor.

 

Les Mills Bodycombat, Quest’te 29,99$’a satılıyor.

 

Holofit

Fiziksel bir fitness aletini sanal bir antrenmanla eşleştirmek istiyorsanız Holofit, bunu yapmanıza izin veren iki uygulamadan biri. Uygulama, sanal gerçeklik gözlüğünüzle uyumlu bisikletler, eliptik bisikletler ve kürek çekme makineleriyle eşleştirerek fiziksel makinelerinizi sanal bir konumda kullanmanıza olanak tanıyor.

 

Bununla birlikte, herhangi bir makine olmasa bile, uygulama aynı zamanda Dokunmatik kontrolörlerle hareketleri kullanarak kayak, koşu veya bisiklet sürmeyi yeniden yarattığınızı gören HIIT, yağ yakma ve zamana karşı saldırı programlarına sahiptir.

 

Holofit, Quest’te, yeni kullanıcılar için 7 günlük deneme süresiyle birlikte aylık veya yıllık abonelik modeliyle sunuluyor.

 

VZFit

Fiziksel makineleri ve kondisyon izleyicilerini bağlamak için başka bir seçenek olan VZFit, neredeyse istediğiniz yerde egzersiz yapmanızı sağlamak için Google Sokak Görünümü’nü kullanıyor. Uygulama, “çoğu akıllı bisiklet cihazı ve eğitmen sensörü” ile bağlantının yanı sıra Strava ve Fitbit desteğine sahip.

 

Ayrıca, akıllı bisiklet işlevi olmayan sabit bir egzersiz bisikletini bağlamanıza izin veren, ayrıca satın almanız gereken isteğe bağlı bir kadans sensörü için tam vücut antrenmanları ve desteği de var.

 

VZFit, 7 günlük ücretsiz deneme ve aylık 9,99 dolar abonelikle Quest için kullanılabilir.

Yorum yazın

TeknoVR