PSVR 2 Çıkış Tarihi, Sony Yatırımcılara Bir İpucu Vermiş Olabilir.

Yani PSVR 2'nin piyasaya sürülmesi için en iyi ihtimal 4. Çeyrek… ama asıl soru  hangi yıl?

2 dakika, Okuma Süresi

Sony’nin yıllık yatırımcı günü etkinliği sırasında şirket, PSVR 2 çıkış tarihini henüz onaylamamış olmasına rağmen, PSVR 2’nin lansmanına hazır 20’den fazla oyundan oluşan bir ürün serisine sahip olduğunu yatırımcılara doğruladı.

Sony’nin 2022 Yatırımcı Günü sunumu, şirketteki yatırımcılara şirketin PlayStation, Sony Music ve Sony Pictures’ı içeren ana iş segmentlerinde son performans ve gelecekteki stratejik görünüm hakkında bir genel bilgi sunuyor.

Geniş kapsamlı sunum sırasında, şirkete “yeni büyüme vektörleri” getirmek için tasarlanan “ticari genişleme” stratejisinin önemli bir parçası olarak “PSVR 2 çıkış tarihini” kısaca vurguladı.

“PlayStation yeniliği temsil etti ve her zaman da öyle olacak. PlayStation VR 2, inovasyon alanındaki taahhüdümüzün en son göstergesidir” dedi PlayStation CEO’su Jim Ryan. “Planlarımız artık oldukça gelişmiş durumda ve en çarpıcı yönü, oyuncular ve geliştiriciler tarafından PlayStation VR 2’de sanal gerçekliğin keyfini çıkarma şansına sahip olduklarında ifade edilen saf sevinçtir.”

Ryan, PSVR 2 VR gözlük için belirli bir lansman tarihini onaylamadan bitirdi, ancak segment sırasındaki sunum slaytı, “lansman sırasında PSVR 2 için 20’den fazla büyük birinci taraf ve üçüncü taraf oyunu onaylandı” dedi.

psvr 2 çıkış tarihi

PSVR 2 Çıkış Tarihi Yaklaşıyor.

Konsollar gibi başlıca tüketici elektroniği ürünler genellikle yılın 1. çeyreğinde piyasaya sürülmüyor. Örnek: PS1’den bu yana her  PlayStation konsolu, yılın 3. veya 4. çeyreğinde piyasaya sürüldü… ve aynısı, 4. çeyrekte piyasaya sürülen PSVR 1 için de geçerli.

Yani PSVR 2‘nin piyasaya sürülmesi için en iyi ihtimal 4. Çeyrek… ama asıl soru  hangi yıl?

Yine, 2023’ün 4. çeyreğine denk gelirsek, bu, Sony’nin PSVR 2’nin son sürümünü, başlığı  gerçekten piyasaya sürmeden en az bir yıl sekiz ay önce açıkladığı anlamına gelir … bu tür bir ürün için oldukça garip olurdu. Bu aynı zamanda şirketin, bu yılki yatırımcı günü sunumunda yaptığı gibi, gözlüğün lansman başlıklarını neredeyse bir buçuk yıl önceden saydığı anlamına gelir.

Q4 2022 lansmanı yaparsak… VR gözlüğün ortaya çıkma zamanlaması ve Sony’nin zaten lansman başlıklarını saydığı gerçeği çok daha anlamlı olmaya başlar.

Küresel tedarik zincirinde Sony’nin PS5’ini stokta tutma yeteneğini doğrudan etkileyen önemli kesintilerden bahsetmeye gerek bile yok.

Küresel tedarik zincirindeki sıkıntılar, en iyi ürün lansman stratejilerini bile değiştirdi, bu nedenle gözlüğün lansmanının 2023’e ertelenmesi Sony’ye bağlı olmayabilir. Buna değer olarak şirket, sunum sırasında yatırımcılara “ “istikrarsız piyasa koşullarında daha fazla çeviklik için birden fazla tedarikçiye kaynak sağlamak” dahil olmak üzere tedarik zinciri aksaklıklarıyla başa çıkmak söz konusu olduğunda hafifletme önlemleri devam ediyor”. dedi

Yorum yazın

TeknoVR