PlayStation VR 2 (NGVR) İle ilgili Sızıntılar

4 Okuma Süresi

İnsanlar sonraki PlayStation VR (NGVR) ile ilgili ayrıntılar bekliyorlar. Şu anda PlayStation VR 2 olarak adlandırılsa da. SIE henüz resmi bir isim vermedi, bu hafta gözlüğün teknik özellikleriyle ilgili ve konsol kalitesinde uygun oyunlara doğru bir geçiş olduğunu gösteren yeni söylentiler çıktı.

Sözde yeni PlayStation VR 2 kısaca Next-Gen VR veya NGVR olarak anılıyor

Sony’nin aşağıdaki ayrıntıların toplandığı potansiyel geliştiriciler için kapalı, sanal bir konferans düzenlediğini belirtiyor. Sözde yeni PSVR 2 kısaca Next-Gen VR veya NGVR olarak anılıyor ve göz başına 2000 x 2040 çözünürlük sağlayan Fresnel OLED ekranlarla gelecek.

Bu, VR gözlüğe, görüş alanı olarak (FoV) 110 derece iken HDR’yi (Yüksek Dinamik Aralık) da destekleyen bir 4K ekran sağlar, referans olarak PlayStation VR 100° ve Oculus Quest 2 90°’dir. Görüntü kalitesini daha da iyileştirmek için NGVR, işlemeye ve esnek ölçekleme çözünürlüğü (FSR) adı verilen bir sisteme sahip olacak ve bunların her ikisi de işlem gücünü oyuncunun baktığı yere odaklayacak ve böylece göz takibi de yapılacak.

Ayrıca, gözlükte daldırmaya yardımcı olmak ve hareket hastalığını azaltmak için haptikler dahil edilecek ve bu ilginç bir gelişme olacak gibi görünüyor. Bu ayrıntıların çoğu, son birkaç ay içinde bir şekilde sızdırıldı, bu nedenle yaklaşmakta olan cihaz için bu özellikler kısmen doğrulandı.

İlginizi Çekebilir

Video oyunlarına gelince, Sony’nin tamamen konsol kalitesinde AAA VR oyunlarına odaklanmak için “VR deneyimlerinden” uzaklaşmak istediğini öne sürüyor. Bunlar ayrıca VR’de veya düzenli olarak düz ekranda oynanabilecek karma oyunlar olacak. Bu, bazı VR oyunları için işe yarayabilir, ancak kesinlikle hepsi için geçerli olmayacaktır. Oyuncular ayrıca VR veya düz ekran sürümünü indirip indirmeme seçeneğine de sahip olacaklar.

Orijinal PlayStation VR oyunlarını hala sevenler için, bunlar yeni donanımdan yararlanmak için yeniden düzenlenebilir.

ps5 yeni nesil vr kontrolcü

PlayStation VR 2 ile ilgili şu ana kadar sadece iki bilgi SIE tarafından doğrulandı. Biri, yeni PlayStation 5 denetleyicileri gibi uyarlanabilir tetikleyicileriyle Mart ayında denetleyicilerin ortaya çıkmasıydı. Yeni rapor, VR kontrolörlerinin parmakların ne kadar uzakta olduğunu algılamak için kapasitif dokunmatik sensörlere sahip olacağını söylüyor. Ek olarak, VR kontrolörlerinin kutu içinde VR gözlük ile gönderileceği, böylece çeşitli giriş cihazları arasında geçiş yapmak zorunda kalmayacağınız söyleniyor.

Sony’den teyit edilen diğer bir bilgi ise, yeni VR kulaklığının 2021’de kesinlikle gelmeyeceği. Her zaman olduğu gibi, SIE bunlardan herhangi birini onaylayana kadar bu ayrıntılar söylenti olarak kabul edilmelidir. SIE‘den VR planlarına ilişkin sürekli güncellemeler için TeknoVRı takip edin.

Yorum yazın

TeknoVR