Pimax 8K VR gözlük 200 Decelik Görüş Açısı

2 dakika, Okuma Süresi

Pimax 8K VR gözlük. Şu anda bir Rift, Vive, PSVR, Windows kulaklıklı mikrofon seti veya seçtiğiniz platformda Beat Sabre oynadığınızda, muhtemelen 110 derece civarında olan bir görüş alanıyla (FOV) oynuyorsunuz. Bu, neredeyse dünyaya teleskopla bakıyormuş gibi hissettiren bir etki yaratıyor. Tabi buna bir süre sonra alışırsınız ve görmezden gelirsiniz, ancak modern VR gözlüklerinin çoğu çevrenizi kapatacak kadar geniş bir görüş alanına sahip değil.

İşte tamda burada devreye Pimax 8K VR gözlük giriyor, yaklaşık 200 derecelik büyük görüş açısı, yaklaşık FOV değerlerini kesinlikle ortaya koyuyor. Bunu hemen fark edilirsiniz.

Pimax 8K VR Gözlük

pimax 8k

pimax vr headset

Beat Sabre’yi oynadığınızda, zaman zaman meydana gelebilecek sinir bozucu şeylerden biri. Blokları kaçırmamak için sürekli ileri odaklanırken yakınınıza gelen kutuyu kesmek için kılıcınızı sallamanız esnasında kutuyu ıskalamanız. Kısaca bakmadığınız ve göremediğiniz bir kör alan oluşması.

Pimax 8K ile dikkatimi çeken şey ilk şeylerden birisi de bu detaylar olacak. Çevresel görüşün daha geniş bir FOV değeri ile birlikte blok parçalarının içinizden geçtiğini hissedebileceksiniz.

Pimax 8K gözlüğünü ilk CES 2017 de kullananların ortak söylediği en önemli şeylerden birisi bazı titremeler ve küçük gecikmelerdi. Geçen yıl Pimax 8K deneme fırsatı bulanlar uygulama olarak düşük yoğunluklu ve çok az hareket gerektiren sakin bir sualtı deneyimi olan TheBlu idi. Bu sene CES’de Beat Saber (Expert difficulty) deneyimi ile Pimax 8K meraklıların karşısına çıktı. Genel kullanıcı yorumları o eski titreme ve gecikmelerin daha hareketli bir oyunda bile olmadığı.

Daha geniş görüş açıcıs Pimax 8K VR gözlük için büyük bir artı olarak görünüyor olsa da. Bu sene kullanıcıların en çok dile getirdiği durum çevresel görüşün en uzak köşelerinde, lenslerin biraz bozulması. Tabi bu bir kullanıcı için ne kadar sorun teşkil eder bunu zamanla göreceğiz.

Bunun dışında gözlüğü taktığınızda görüntü kalitesi gerçekten çok güzel görünüyor. Pimax aygıtları için ince ayar yapabileceğiniz birçok ayar var, bu ince ayarlar bazı durumlarda farklı göz yapısına göre size yardımcı olacağı kesin. Özellikle 8K’nın gücünü hissedebileceğiniz şekilde çözünürlük mükemmel.

Yorum yazın

TeknoVR