Pimax 8K 200 Decelik Görüş Açısı İle FOV değerlerini

Şu anda bir Rift, Vive, , Windows kulaklıklı mikrofon seti veya seçtiğiniz platformda Beat Sabre oynadığınızda, muhtemelen 110 derece civarında olan bir görüş alanıyla (FOV) oynuyorsunuz. Bu, neredeyse dünyaya teleskopla bakıyormuş gibi hissettiren bir etki yaratıyor. Tabi buna bir süre sonra alışırsınız ve görmezden gelirsiniz, ancak modern lerinin çoğu çevrenizi kapatacak kadar geniş bir görüş alanına sahip değil.

İşte tamda burada devreye giriyor, yaklaşık 200 derecelik büyük görüş açısı, yaklaşık FOV değerlerini kesinlikle ortaya koyuyor. Bunu hemen fark edilirsiniz.

VR Gözlüğü

Pimax VR Headset

Beat Sabre’yi oynadığınızda, zaman zaman meydana gelebilecek sinir bozucu şeylerden biri. Blokları kaçırmamak için sürekli ileri odaklanırken yakınınıza gelen kutuyu kesmek için kılıcınızı sallamanız esnasında kutuyu ıskalamanız. Kısaca bakmadığınız ve göremediğiniz bir kör alan oluşması.

ile dikkatimi çeken şey ilk şeylerden birisi de bu detaylar olacak. Çevresel görüşün daha geniş bir FOV değeri ile birlikte blok parçalarının içinizden geçtiğini hissedebileceksiniz.

gözlüğünü ilk CES 2017 de kullananların ortak söylediği en önemli şeylerden birisi bazı titremeler ve küçük gecikmelerdi. Geçen yıl  deneme fırsatı bulanlar uygulama olarak düşük yoğunluklu ve çok az hareket gerektiren sakin bir sualtı deneyimi olan TheBlu idi. Bu sene CES’de Beat Saber (Expert difficulty) deneyimi ile meraklıların karşısına çıktı. Genel kullanıcı yorumları o eski titreme ve gecikmelerin daha hareketli bir oyunda bile olmadığı.

[related-post id=”10558″]

Daha geniş görüş açıcıs için büyük bir artı olarak görünüyor olsa da. Bu sene kullanıcıların en çok dile getirdiği durum çevresel görüşün en uzak köşelerinde, lenslerin biraz bozulması. Tabi bu bir kullanıcı için ne kadar sorun teşkil eder bunu zamanla göreceğiz.

Bunun dışında gözlüğü taktığınızda görüntü kalitesi gerçekten çok güzel görünüyor. Pimax aygıtları için ince ayar yapabileceğiniz birçok ayar var, bu ince ayarlar bazı durumlarda farklı göz yapısına göre size yardımcı olacağı kesin. Özellikle 8K’nın gücünü hissedebileceğiniz şekilde çözünürlük mükemmel.

Benzer İçerikler

Canon Yeni Video ile Kurumsal AR / VR Gözlüğü MREAL S1 Sergiledi

Mina

XRSpace Manova, 2021’den Önce Avrupa’da Kullanıma Başlayacak

Mina

HP Reverb G2 İncelemesi – Yüksek Çözünürlük

Mina

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bilal TEMIZ

Oculus Quest 2 incelemesi ve Teknik özellikleri

Mina

Oculus Quest 2 özellikleri facebook tarafından yanlışlıkla sızdırıldı

Sibel UNAL
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments