Pico G2 4K Ön İnceleme – Bağımsız 3DOF VR Gözlük

, bu yıl G2’ye özgü hepsi bir arada 3DOF 4K varyasyonunu CES’te sergiledi ve denemek isteyenlere sunum salonunda kullanma şansı verdi. Tarihsel olarak , her zaman şaşırtıcı derecede etkileyici bir donanım (özellikle Çin’de) oluşturabilen şirketlerden biri olmuştur, ancak yazılım departmanında, genel olarak kabul görmüş karışık sonuçları olan tüketiciler için temellerini asla bulamadığı görülmüştür. Cihaz Vive Wave destekli olsa bile.

Ön İnceleme

Sonuç olarak, geçtiğimiz günlerde özellikle gözlük setiyle öncelikle kurumsal odaklı bir stratejiye geçme kararı aldı. Yeni kulaklık, düzenli demo kullanım durumları için bir “Kiosk Modu” na bile sahip. Aslında , görme engellilerle ilgilenen işletmelerden, uçak yolcuları ve diş hastalarından anksiyete yönetimi ve toplu taşıma için transit geçiş eğlencesini kullanma durumlarını çoktan onaylamıştır.

“G2” deki “G”, ürün grubunun ikinci yinelemesi olduğundan “Goblin” anlamına gelmektedir. Orijinal Goblin birçok kullanıcıdan (çoğunlukla) olumlu not aldı. Şimdi, çok yönlü bir deneyim için çözünürlüğü artırıyor.

, 75Hz tazeleme oranına sahip 3840 × 2160 birleşik çözünürlüğe sahip ve Oculus Quest ile aynı yonga seti olan 835 ile güçlendirilmiş. Uygulamaları hem Store hem de Viveport M’den indirebilirsiniz. Bunun ile birlikte birlikte 32 GB depolama ve 4 GB RAM bulunuyor.

gözlük seti

CES’teki standında ile iki deneyim sundular: çok yakın çekim açıları olan son derece ayrıntılı böceklerin bulunduğu sürükleyici bir video ve perili bir evin etrafında dolaşmamı sağlayan basit bir korku oyunuydu, Görsellerin ne kadar keskin olduğunun ve bir çok kurumsal müşterinin büyük saygı duyduğu bir şeyin harika bir gösterisiydi.

pazarda çok özel bir yer dolduruyor. Spektrumun bir ucunda, tüketicileri öncelikle tek bir 3DOF kontrol cihazına sahip bir 3DOF gözlüğü olarak hedefleyen Oculus Go gibi cihazlar var ve diğer uçta ise kurumsal Vive Focus (3DOF ve 6DOF özellikli bir 6DOF kulaklık seti ve kontrol cihazları) ve yakında çıkacak olan tüketici odaklı Oculus Quest (iki adet 6DOF kontrol cihazına sahip 6DOF kulaklık seti). 6DOF çözümleriyle ilgileniyorsanız, Neo aradığınız şeyle daha da uyumlu olacaktır.

Ön İnceleme: Görüntü kalitesi çok daha iyi

tek bir 3DOF kontrol cihazına sahip bir 3DOF VR gözlüğü. Oculus Go’da görsellerin daha yükseltilmiş hali olarak görebilirsiniz.

Ön İnceleme: VR HMD

ile yaşanan en büyük sorun baş bandı. Kayışın arkasında, pilin bulunduğu yer ve gözlüğün bataryaya bağlamak için başınızın üstünden geçen T kayışı çok kısa. Aslında, kelimenin tam anlamıyla kafamın üzerine sığmayacak şekilde desek daha doğru olur. Demo sırasında, bir çok kullanıcının, kontrolör olmayan eli ile sürekli gözlüğü düzeltme çabası biraz can sıkıcı bir durum gibi görüldü.

Kayışı sabitlediklerini varsayarsak gerçekten güzel bir kurumsal 3DOF . Tüketiciye yönelik uygulamaya veya 6DOF izlemeye gerek duymuyorsanız, ticari uygulamalar için iyi bir başlangıç ​​noktası gibi görünüyor. , 2019’un ilk yarısında Kuzey Amerika’da piyasaya sürülecek. fiyatı hala belirsiz. Daha fazla bilgi için web sitesine göz atabilirsiniz.  fiyatı ile ilgili gelişmeler olduğunda sitemizden duyuracağız bizi takip etmeye devam edin.

 

Benzer İçerikler

Canon Yeni Video ile Kurumsal AR / VR Gözlüğü MREAL S1 Sergiledi

Mina

XRSpace Manova, 2021’den Önce Avrupa’da Kullanıma Başlayacak

Mina

HP Reverb G2 İncelemesi – Yüksek Çözünürlük

Mina

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bilal TEMIZ

Oculus Quest 2 incelemesi ve Teknik özellikleri

Mina

Oculus Quest 2 özellikleri facebook tarafından yanlışlıkla sızdırıldı

Sibel UNAL
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments