Pico G2 4K Ön İnceleme – Bağımsız 3DOF VR Gözlük

3 dakika, Okuma Süresi

Pico G2 4K Ön İnceleme, bu yıl G2’ye özgü hepsi bir arada 3DOF VR gözlük 4K varyasyonunu CES’te sergiledi ve denemek isteyenlere sunum salonunda kullanma şansı verdi. Tarihsel olarak Pico, her zaman şaşırtıcı derecede etkileyici bir donanım (özellikle Çin’de) oluşturabilen şirketlerden biri olmuştur, ancak yazılım departmanında, genel olarak kabul görmüş karışık sonuçları olan tüketiciler için temellerini asla bulamadığı görülmüştür. Cihaz Vive Wave destekli olsa bile.

Pico G2 4K Ön İnceleme

Sonuç olarak, Pico geçtiğimiz günlerde özellikle Pico G2 4K gözlük setiyle öncelikle kurumsal odaklı bir stratejiye geçme kararı aldı. Yeni kulaklık, düzenli demo kullanım durumları için bir “Kiosk Modu” na bile sahip. Aslında Pico, görme engellilerle ilgilenen işletmelerden, uçak yolcuları ve diş hastalarından anksiyete yönetimi ve toplu taşıma için transit geçiş eğlencesini kullanma durumlarını çoktan onaylamıştır.

“G2” deki “G”, ürün grubunun ikinci yinelemesi olduğundan “Goblin” anlamına gelmektedir. Orijinal Pico Goblin birçok kullanıcıdan (çoğunlukla) olumlu not aldı. Şimdi, G2 4K çok yönlü bir deneyim için çözünürlüğü artırıyor.

Pico G2 4K, 75Hz tazeleme oranına sahip 3840 × 2160 birleşik çözünürlüğe sahip ve Oculus Quest ile aynı yonga seti olan Snapdragon 835 ile güçlendirilmiş. Uygulamaları hem Pico Store hem de Viveport M’den indirebilirsiniz. Bunun ile birlikte birlikte 32 GB depolama ve 4 GB RAM bulunuyor.

pico g2 4k 4 1

pico g2 4k gözlük seti

CES’teki standında VR gözlük ile iki deneyim sundular: çok yakın çekim açıları olan son derece ayrıntılı böceklerin bulunduğu sürükleyici bir video ve perili bir evin etrafında dolaşmamı sağlayan basit bir korku oyunuydu, Görsellerin ne kadar keskin olduğunun ve bir çok kurumsal müşterinin büyük saygı duyduğu bir şeyin harika bir gösterisiydi.

G2 4K pazarda çok özel bir yer dolduruyor. Spektrumun bir ucunda, tüketicileri öncelikle tek bir 3DOF kontrol cihazına sahip bir 3DOF gözlüğü olarak hedefleyen Oculus Go gibi cihazlar var ve diğer uçta ise kurumsal Vive Focus (3DOF ve 6DOF özellikli bir 6DOF kulaklık seti ve kontrol cihazları) ve yakında çıkacak olan tüketici odaklı Oculus Quest (iki adet 6DOF kontrol cihazına sahip 6DOF kulaklık seti). 6DOF çözümleriyle ilgileniyorsanız, Pico Neo aradığınız şeyle daha da uyumlu olacaktır.

Pico G2 4K Ön İnceleme: Görüntü kalitesi çok daha iyi

Pico G2 4K tek bir 3DOF kontrol cihazına sahip bir 3DOF VR gözlüğü. Oculus Go’da görsellerin daha yükseltilmiş hali olarak görebilirsiniz.

vr hmd pico interactive g2 4k front

pico g2 4k ön i̇nceleme: vr hmd pico g2 4k

G2 4K ile yaşanan en büyük sorun baş bandı. Kayışın arkasında, pilin bulunduğu yer ve gözlüğün bataryaya bağlamak için başınızın üstünden geçen T kayışı çok kısa. Aslında, kelimenin tam anlamıyla kafamın üzerine sığmayacak şekilde desek daha doğru olur. Demo sırasında, bir çok kullanıcının, kontrolör olmayan eli ile sürekli gözlüğü düzeltme çabası biraz can sıkıcı bir durum gibi görüldü.

Kayışı sabitlediklerini varsayarsak G2 4K gerçekten güzel bir kurumsal 3DOF VR gözlük. Tüketiciye yönelik uygulamaya veya 6DOF izlemeye gerek duymuyorsanız, ticari uygulamalar için iyi bir başlangıç ​​noktası gibi görünüyor. Pico G2 4K, 2019’un ilk yarısında Kuzey Amerika’da piyasaya sürülecek. Pico G2 4K fiyatı hala belirsiz. Daha fazla bilgi için web sitesine göz atabilirsiniz. Pico G2 4K fiyatı ile ilgili gelişmeler olduğunda sitemizden duyuracağız bizi takip etmeye devam edin.

 

Yorum yazın

TeknoVR