Pico 4 ve Pico 4 Pro Bağımsız VR Gözlükleri, FCC Dosyalamasında Görüntülendi

Çinli teknoloji devi ByteDance'in VR donanım iştiraki olan Pico Interactive, görünüşe göre yeni bir dizi bağımsız VR gözlük çıkarmaya hazırlanıyor.

2 dakika, Okuma Süresi

İlk olarak Protokol tarafından bildirildiği üzere Pico,  geçen hafta sonlarında cihazları FCC’ye sundu ve dosyalamada hem Pico 4 Pro hem de Pico 4 bağımsız kulaklıkları piyasaya sürmeyi planladığını söyledi.

Şirket dosyalamada “Pico 4 Pro için ek göz izleme ve yüz izleme işlevi dışında” her iki VR gözlüğünde da teknik özellikleri aynı.

pico 4 pro vr 2 1021x580 1

Pico 4 ve Pico 4 Pro Bağımsız VR Gözlükleri

Protokol  tarafından belirtildiği gibi, Pico, FCC dosyalamasında yeni donanımı ‘Phoenix’ olarak adlandırmış gibi görünüyor ve bir Qualcomm işlemci aracılığıyla Android Q’da çalıştığı bildiriliyor. FCC başvuruları, lansman öncesi çok fazla bilgi vermemek için genellikle belirsizdir, bu nedenle en son sürümünde ne kadar bir yükseltme olduğunu görmek için beklememiz gerekecek.

‘Pico 4’ün son adlandırma planı mı yoksa Pico Neo 4 için bir kısaltma mı olduğu belirsiz, ancak şirketin temel olarak tüketici VR gözlüklerinde tek gerçek isme rekabet getirmek istediği açık: Meta.

2015 yılında kuruluşundan bu yana Pico, yalnızca Çin’deki tüketicileri ve Batı’daki kurumsal kullanıcıları hedef aldı.  Bu, Mayıs ayında Avrupa’da Neo 3 Link‘i piyasaya sürmeden önceydi , Quest 2 ile neredeyse aynı özelliklere sahip bir cihaz.

O zaman, Pico’nun Meta ile ciddi bir şekilde rekabet etmek amacıyla Neo 3 Link ile Kuzey Amerika’yı hızla gözetlediğini tahmin etmiştik, ancak şimdi şirket, karaya çıkmadan önce yeni donanımla rekabeti bir üst seviyeye çıkarmak istiyor.

Dosyalama, Pico 4’ün , karma gerçeklik geçişli kamera sensörleri sayesinde artırılmış gerçeklik görevleri yapabilen bir VR gözlüğü olan Meta’nın yaklaşmakta olan Project Cambria ile ne ölçüde eşleşebileceğini ortaya koymuyor. Yine de Cambria’nın fiyatı “800 dolardan önemli ölçüde yüksek” olacak şekilde ayarlandı, bu nedenle ABD’deki tüketiciler tarafından şimdiye kadar bilinmeyen bir ismin biraz kıpırdama payı olabilir.

Cambria’nın hem göz hem de yüz takibi içerdiği söyleniyor, bu nedenle Pico’nun (muhtemelen Pico 4 Pro ile) rekabet etmeyi nasıl planladığını görmek ilginç olacak.

Yorum yazın

TeknoVR