Oculus VR Gözlük Uygulaması, Noel’de Apple App Store’un zirvesinde

1 dakika, Okuma Süresi

App Store verilerine göre Meta’nın Oculus VR gözlük uygulaması, Noel Günü indirmelerinde ücretsiz listede ilk sıraya yerleşti. Bu istatik bize, Noel döneminde Quest serisi VR gözlüklerin insanlar tarafından en çok verilen hediyelerden biri olduğunu gösteriyor.

Meta söz konusu olduğunda, Oculus uygulamasının Noel’de ilk kez App Store listesinin zirvesine çıkması büyük önem taşıyor. App Store’un uygulama sıralaması %100 doğru çalışıyor demek çok doğru olmayacak, ancak belirli bir anda bir uygulamanın popülerliğini yansıtabiliyor ve bu da teknoloji trendlerini anlamak için iyi bir fırsat.

1640657724313106993757 1640612910009 image from ios scaledMeta’nın VR gözlükleri, Zuckerberg’in meta evren hakkındaki nihai vizyonunu gerçekleştirmek için önümüzde uzun bir zaman var, ancak mümkün olanı deneyimlemenize izin verebilirler.

En önemlisi, Meta’nın artık çok sayıda müşterisi var, bu da ona sıradan insanların VR’ı nasıl kullandığı hakkında daha fazla veri toplama ve deneyimi bu kullanıcıların tercihlerine göre özelleştirme/geliştirme fırsatı veriyor.

Zuckerberg’in metaverse hakkındaki argümanı doğruysa, bu yılki yeni VR kullanıcıları grubu, Meta ve benzer teknolojilerle uğraşan diğer şirketlere bir sonraki adımda ne tür bir deneyim yaratmak istediklerine karar vermelerinde yardımcı olacak.

Şu anda Meta, kaç tane VR gözlüğü sattığını açıklamadı çünkü mevcut VR teknolojisi, hala akıllı telefonlar ve bilgisayarlar kullanan tüketicileri ve yazılım geliştiricileri çekemiyor, dönüm noktası henüz gelmedi.

Yorum yazın

TeknoVR