Oculus Quest’in Yeni Adı Meta Quest Oldu

1 dakika, Okuma Süresi

Oculus Quest in adı artık Meta Quest. Geçen hafta Facebook Connect 2021 sunumunda Mark Zuckerburg, Facebook’un yeni adının “Meta” olarak değişeceğini duyurarak başladı. İsim değişikliği ile, iddialı metaverse platformunu genişletmeye çalışırken, şirketlerin değerlerinde artan değişimi yansıtmayı amaçlıyor. Zuckerberg, şirketin 2022 yılına kadar Facebook markasından uzaklaşacağını doğruladı.

Ancak burada bitmiyor. Yakında Meta’nın CTO’su olacak Andrew Bosworth’a göre, isim değişikliği Oculus ürün serisini de etkileyecek. İleriye dönük olarak, Oculus Quest ve Oculus Quest 2, sırasıyla Meta Quest ve Meta Quest 2 olarak adlandırılacak. Doğal olarak, şirketin yeniden markalaşmaya başlamasının biraz zaman alacağını varsayıyoruz. Bununla birlikte, yeni bir blog gönderisine göre, Meta markalaşması devam ediyor.

Meta Quest 2

Yapılan duyuru ayrıca Meta Quest markasını içeren yeni tanıtım görüntüleri ile geldi. Ancak ilginç olan, şirketin orijinal Oculus logosunu içeren bir grafik eklemeyi seçmesi. Yeniden markalaşma hakkındaki fikriniz ne olursa olsun, sürecin halihazırda devam ettiğini görmek heyecan verici. “Oculus” adı, VR topluluğuyla eş anlamlı hale geldi; Şirketin eski görünümünü değiştirmesi biraz zaman alacak gibi görünüyor.

Facebook Connect 2021 ile ilgili daha fazla bilgi için geçen haftaki yazımıza göz atın . Şirket, isim değişikliğine ek olarak, arkadaşlarınızla takılabileceğiniz, video izleyebileceğiniz ve oyundan önce parti yapabileceğiniz yeni bir Oculus Quest Home olan Horizon Home’u da tanıttı; özelleştirilebilir Horizon Çalışma Odaları; yeni karma gerçeklik araçları; ve ‘Project Cambria’ olarak adlandırılan yeni bir XR gözlük  duyurdu.

Yorum yazın

TeknoVR