Oculus Facebook hesapları – Quest 2 nasıl hesap açarım

6 dakika, Okuma Süresi

Oculus Facebook hesapları. Facebook’un Ağustos ayında, Quest 2 hesap açma işlemi  için yeni kullanıcıların ve yeni cihaz kullanan kişilerin bir Facebook hesabı kullanarak Oculus VR gözlüklerine giriş yapmalarını zorunlu kılmaya başlayacağını duyurmuştu. Bu, bir VR profilini korurken, kişilerin arkadaşlarını bulmasını ve onlarla bağlantı kurmasını kolaylaştıracak. Sosyal VR’nin sunabileceği bir çok uygulamalar dahil olmak üzere, bu değişiklik Horizon gibi Facebook destekli birçok sosyal özelliği entegre etmeyi mümkün kılacak . Bir Facebook hesabı ve gerçek kimliğiyle desteklenen bir VR profili kullanmak, topluluğun korumasına yardımcı olacak gibi görünüyor. Facebook yeni gizlilik ve güvenlik araçları ekledikçe, Oculus da bunları benimseyebilir ve bunlardan faydalanabilir.

Quest 2 hesap açma: zaten bir Oculus hesabınız varsa, bunu Facebook hesabınızla bağlayabilirsiniz

Quest 2 nasıl hesap açarım

Bu haftadan itibaren, Oculus cihazı için ilk kez giriş yapan veya bir hesap oluşturan herkes bir Facebook hesabıyla giriş yapacak. Quest 2, yeni ve mevcut kullanıcılar için bir Facebook hesabı gerektiriyor.

Quest 2’de oturum açıyorsanız ve zaten bir Oculus hesabınız varsa, bunu Facebook hesabınızla bağlayabilirsiniz. Daha sonrasında oturum açmak için Facebook hesabınızı kullanmaya devam edeceksiniz. Bir Facebook hesabı kullanarak oturum açtığınızda , Ek Oculus Hizmet Şartları ve Ek Oculus Veri Politikası ile birlikte Facebook Hizmet Şartları ve Facebook Veri Politikası sizin için geçerli olacak.

Mevcut Oculus kullanıcılar için

Gear VR, Oculus Go, Rift, Rift S veya Quest’te oturum açan mevcut bir kullanıcıysanız, Oculus hesabınızı kullanmaya devam edebilir veya Oculus ve Facebook hesaplarınızı birleştirebilirsiniz. Oculus hesabınızı kullanmaya devam etmeyi seçerseniz, güncellenmiş Oculus Hizmet Şartları ve Oculus Gizlilik Politikamız kapsamına gireceksiniz.

Hesaplarınızı birleştirmemeyi seçerseniz, cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak tam işlevsellik için bir Facebook hesabı gerektirecektir.

Deneyiminizi Kontrol Etmek

Uzun zamandır oculus VR deneyimini seçmeye olanak tanıyan gizlilik ayarları sunuyor. Bu ayarlar değişmiyor ve aşağıda bunlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Oculus Facebook hesapları: VR Kullanıcı Adınız

Pek çok insan için, Facebook’tan ayrı bir sanal gerçeklik kullanıcı adı ve arkadaşları olması önemlidir. Bu değişmiyor. Yine de benzersiz bir VR profili oluşturabilir veya sürdürebileceksiniz. Oculus arkadaşlarınızın sizi Facebook adınızla bulmasını istemiyorsanız, gizlilik ayarlarından bunu ayarlayabilirsiniz, sadece Oculus ayarlarınızda “Yalnızca Ben” için görünür hale getirin.

Aktiviteniz

Ayrıca, diğer Oculus kullanıcılarının Oculus platformundaki etkinlikleriniz hakkında ne göreceğini kontrol edebilirsiniz.

  • Oculus Store’dan indirilen Oculus cihazları ve uygulamaları kullanımınız
  • Durum, ilerleme ve başarılar dahil olmak üzere uygulamaların etkinliğiniz hakkında bilgiler

Ayrıca, kullanıcıların Oculus’ta bireysel uygulamalarınızı görüp göremeyeceğini de kontrol edebilirsiniz; bu nedenle, Beat Saber için yüksek puanlarınızı paylaşmak, ancak bir fitness uygulamasındaki aktivitenizi gizli tutmak isteyebilirsiniz.

Ayrıca, Facebook profilinize veya zaman çizelgenize sanal gerçeklik etkinliğiniz hakkında hangi bilgileri paylaşacağınızı, yayınlama izni vererek veya ayarlarınızı güncelleyerek seçebilirsiniz.

Oculus Facebook hesapları. Arkadaş Listeniz

Facebook’taki arkadaşlarınız, VR’de etkileşim kurduğunuz kişilerle aynı olmayabilir. Dolayısıyla, VR arkadaşlarınızı VR’de tutmak istiyorsanız, yapabilirsiniz, onlarla Facebook’ta arkadaş olmanıza gerek yok. Ayrıca Arkadaş Listenizi ‘Herkese Açık’, ‘Oculus’taki Arkadaşlar’ veya ‘Yalnızca Ben’ şeklinde görünür ayarlarınızı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Oculus’ta kimlerin görebileceğini de kontrol edebilirsiniz.

121095604 666840127538570 1995755084186663319 n.png? nc cat=102& nc sid=ad8a9d& nc ohc=5ekchhgphvmax9g91pj& nc ht=scontent.fayt2 1

Oculus Quest 2 kullanmak için nasıl bir hesap oluşturabilirim?

Oculus’ta yeniyseniz veya Oculus Quest 2 kullanıyorsanız cihazlarınızı, uygulamalarınızı ve Oculus mağazasını kullanmak için bir Facebook hesabı gerekir. Özellikle sosyal sanal gerçeklik uygulamaları için. Nasıl bir Facebook hesabı oluşturacağınızı buradan öğrenin .

Oculus cihazınızla kullanmak için bir hesap oluşturduktan sonra, benzersiz bir VR profili oluşturabilirsiniz.

Facebook hesabıma erişmede sorun yaşıyorsam, yine de Oculus cihazımı kullanabilir miyim?

  • Oculus cihazınızda oturum açtıktan sonra Facebook hesabınızla ilgili geçici bir sorun yaşıyorsanız (örneğin, politikalarımıza uymayan bir ad kullanıyorsa), sorunu çözerken cihazınızı kullanmaya devam edebileceksiniz. cihazınızda oturumunuz açık kalır ve çıkış yapmazsınız. Bu durumda iseniz, Facebook’ta oturum açtığınızda sorunun gözden geçirilmesini talep etme fırsatınız olacak.
  • Topluluk Standartlarının tekrarlanan veya özellikle ciddi şekilde ihlal edilmesi , Facebook hesabınıza erişiminizi kaybetmenize neden olabilir, bu da artık o hesabı kullanarak cihazınızda oturum açamayacağınız anlamına gelir.
  • Oculus cihazınızı kurma veya kullanma konusunda ek yardım için lütfen Oculus Destek ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Oculus cihazıma bir Facebook hesabıyla giriş yaparken sorun yaşıyorsam nereden yardım alabilirim?

  • Facebook’ta oturum açmada zorluk yaşıyorsanız , Facebook Yardım Merkezi’ndeki bu makale yaygın düzeltmeleri kapsar.
  • Giriş yaptıktan sonra bir sorun yaşarsanız, Facebook uygulamasındaki talimatları izleyin.
  • Oculus cihazınızı kurma veya kullanma konusunda hala ek yardım arıyorsanız, lütfen Oculus Destek ile iletişime geçin .

Quest 2 oculus hesabı ile sorun yaşamamak için yapmam gereken özel bir şey var mı?

Bir Facebook hesabı oluştururken, lütfen günlük yaşamda kullandığınız isimle kaydolun ve doğru doğum tarihinizi kullanın.

Facebook hesabınızla ilgili sorun yaşamanızı önlemek için yapmanız gereken özel bir şey yok. Belirli sayıda arkadaş eklemeniz, Facebook’ta gönderi paylaşmanız veya Facebook uygulamasında veya web sitesinde düzenli olarak oturum açmanız gerekmez. Yeni Oculus Facebook hesapları için lütfen Facebook’un Topluluk Standartlarını ve Sanal Gerçeklik politikasındaki Davranışını takip ettiğinizden emin olun . Ek bir koruma katmanı olarak iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmek de dahil olmak üzere hesap güvenliğiyle ilgili ipuçlarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum yazın

TeknoVR