Facebok Horizon Sosyal Sanal Gerçeklik Deneyimi

Facebok Deneyimi. OC6’da, sanal gerçeklikte başkalarıyla birlikte keşfedebileceğiniz, oynayabileceğiniz ve yeni şeyler yaratabileceğiniz bir deneyimi olan Facebook  her geçen gün genişlemeye devam ediyor. Şu an test aşamasında olan Facebook . Önümüzdeki haftalarda, beta sürümü için yeni kişileri de teste ekleyerek biraz daha kapsamlı bir test süreci başlatacak.

Üzerinde çalıştığımız şeyi paylaşmaktan ve sizinle ’u geliştirmeye devam etmekten heyecan duyuyoruz – bu sadece bir başlangıç.

 

Facebok Deneyimi. Olasılık Dünyalarını Keşfedin

sizi, tüm topluluk tarafından tasarlanan ve oluşturulan, sürekli genişleyen sanal deneyimler evrenini keşfetmeye davet ediyor. Facebook ekipleri tarafından oluşturulan Plaza ve dünyalar da dahil olmak üzere ’da gördüğünüz her şey oluşturma araçlarıyla oluşturuluyor. ’da görmek istediğiniz şeyleri ve ziyaret etmek istediğiniz yerleri inşa edebilirsiniz.

İnsanlar arasında anlamlı bağlantılar oluşturmak ve Facebook katılan herkes için güçlü bir topluluk duygusu geliştirmek hedefleniyor. , sanal gerçeklik dünyaları yaratmak ve kendinizi ifade etmek kadar anlamlı bağlantılarla da ilgili. Facebook birçok insanın bir araya gelebileceği geniş alanlar hayal ediliyor ve bu şekilde geliştiriliyor. Şu an için herhangi bir alanı en fazla 8 kişi paylaşabiliyor ama facebook ekibi zamanla bu alanlardaki kişi sayısını arttırarak daha büyük topluluklar kurulmasına olanak vermek istiyor.

Facebok Deneyimi, arkadaşlarınızla buluşmayı veya yeni insanlarla tanışmayı kolaylaştıran bir VR deneyim olacak. ’da gezinirken birlikte sohbet edebileceğiniz kişiler ile bir partiye katılabilir ve yenilikleri görmek için Plaza’daki öne çıkan dünyalara göz atabilirsiniz. Ayrıca, ’da yayınlanan dünyaları ada göre arayabileceğiniz ve keşfedilecek yeni yerler bulabileceğiniz menüye de gidebilirsiniz.

Bir kaç aydır, yeni dünyaların inşa edilmesi ve araçların denenmesi için test aşamasında farklı topluluklardan destek alınıyor. Bunlardan biri olan ve orman temalı bir macera dünyası inşa eden  yaratıcısı Clint Ferguson, “Dünyanızda yürümek ve yaptıklarınızla gurur duymak en ödüllendirici yöndü” diyor. “Kolay işbirliğine dayalı oluşturma araçları fikirlerinizi hayata geçirir. , hayal gücünüzün izin verdiği kadar ayrıntılı ve yaratıcı olmanızı sağlıyor. ”

Geçtiğimiz birkaç ay içinde Ferguson ve diğer yaratıcıları, beta kullanıcılarının bugün ’da deneyebilecekleri her türden öncü deneyimler geliştirdiler. .

Facebook Dünyasında Güvenlik ve Gizlilik

Sosyal Sanal Gerçeklikte mümkün olanın sınırlarını zorlarken, insanların Horizon deneyimlerinin kontrolünü elinde tutmasına önem veriliyor. ’daki herkes Oculus Davranış Kuralları’na uymak anlamında, rapor göndermek ve sorunları gidermeyi kolaylaştıran birkaç yeni özellik sunulacak.

’da istediğiniz zaman bilek menünüzden kişisel bir Güvenli Bölgeye erişebileceksiniz. Kişisel Güvenli Bölgenize girdikten sonra, çevrenizdeki kişileri ve içeriği sessize alabilir, engelleyebilir veya bildirebileceksiniz.

VR’da işlerin hızlı bir şekilde gerçekleşebileceğini de biliyoruz. Bir kaç yıl önce Oculus Venues ile başlatılan işlevselliğe benzer sistem ve sorunlar çıktıkça ele almak ve hızlı bir şekilde gidermek için sistemin geliştirildiğini görüyoruz.

Birini sessize alır, engeller veya bildirirseniz, avatar olarak görünmeyecek eğitimli bir güvenlik uzmanı, güvenliğinizi sağlamak için durumu uzaktan gözlemlenlenebilecek ve kaydedilebilecek.

Aynı zamanda, ’da rapor gönderilmesini kolaylaştıracak bir özellik sunulacak bilgisi veriliyor. Facebook dünyasına ilk girişte yaşanacak kötü olayların anlık olarak kayda alınması konusunda sorun çıkacağını düşünen firma bunun için farklı bir önlem alarak. Oculus dünyasında raporlamadan önceki son bir kaç dakikayı kayıt altına alabilecek. Bir rapor gönderirken, elde edilen bu bilgileri ne olduğunun kanıtı olarak ekleyebileceksiniz. Bu bilgiler, cihazınızda yerel olarak işlenen ve zamanla üzerine yazılan bir dönen arabellek aracılığıyla toplanacak. Bu kayan arabellekten yakalanan ses verileri, bir rapor gönderilmedikçe sunucularda saklanmayacak, ancak Facebook ekibi bunun dışında Ek Beta Facebook Veri Politikası uyarınca ’daki VR deneyiminizle ilgili diğer verilerin saklanabileceğinin bilgisini verdi.

Facebook deneyimi olarak oldukça iddalı görünüyor.

Her zamanki gibi beta test için kullanıcımı alımları ilk başta, ABD ve Kanada’daki Oculus Quest ve Rift Platformunda başlayacak. Zamanla daha fazla kişinin beta’ya alınacağı söyleniyora. Sizde Facebook Horizon Beta testine başvurarak küçükte olsa bir şans yakalayabilirsiniz.

 

yaratıcısı Sunny Ammerman, “Size ilham veren şeyleri yapın” diyor. “Bazı popülerlik ölçütlerini karşılamanız veya başkalarının istediğini düşündüğünüz şeylere hitap etmeniz gerektiğini düşünmeyin. İstediğiniz bir şey yapın, özgünlüğünüz ve benzersizliğiniz parlayacak ve başkalarına ilham verecek. Her şeyden önce, iyi eğlenceler! “

Benzer İçerikler

Facebook Horizon ne zaman çıkacak

Beren BULUT

Facebook Horizon Nedir?

Mina
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments