Microsoft’un Yeni VR denetleyicisi X-Rings

Microsoft, VR kavrama deneyimini geliştirmek için elde taşınabilir bir 360 derece dokunsal VR denetleyicisi geliştiriyor

3 Okuma Süresi

Microsoft, UIST 2021 ACM Kullanıcı Arayüzü Yazılım ve Teknoloji Seminerinde gösterilecek olan X-Rings adında yeni bir VR denetleyici geliştirdi.

VR için özel olarak tasarlanmış, elde taşınan 360 derecelik bir dokunsal kontrol cihazı. Nesneleri 3D olarak görüntüleyebilir ve kullanıcının dokunuşuna ve tutuşuna yanıt verebiliyor. Esasen cihaz, VR ortamında görülen şekilleri çoğaltarak kullanıcıların nesneleri kavramasını sağlıyor.

Microsoft’un yeni 360 derecelik bir dokunsal kontrol cihazı, VR denetleyicisi X-Rings

1634005107442x rings 1280x720 1 scaled

Bir motor tarafından çalıştırılan modüler bir okuma yığını kullanılarak inşa edilmiş ve bileşen çapı 5,7 cm’den 7,7 cm’ye genişletilebilir. Nesne, kullanıcının tüm avucu tarafından tutulabilir ve avucunun içine sabitlenebilir. Kullanıcı herhangi bir nesneYLE istediği taktirde etkileşime girmeyebilir.

kapasitif sensörler ve motor akımı algılama yetenekleriyle donatılmış, bu da parmağın dokunma durumunu ve kullanıcının tutuşunu tahmin etmesini sağlıyor. Cihaz, kavrama kuvvetini tahmin ederek, sıkıştırma kuvvetine göre çeşitli şekiller sağlayabiliyor.

Yorum yazın

TeknoVR