VR Belgeseli, Uzayı 360 Derece Kendi Gözlerinizle Görebileceksiniz

ISS Uzay istasyonu dışına takılan özel bir 360 kamera ile çekilen VR belgeseli ile artık uzayı kendi gözleriniz ile börebileceksiniz.

2 Okuma Süresi

Space Explorers: ISS Experience, Felix & Paul Studios ve TIME’dan Uluslararası Uzay İstasyonunda yaşamın nasıl olduğunu görmenizi sağlayan VR belgeseli olarak hazırlandı. İlk iki bölüm sizi ISS’nin iç mekan ortamına götürerek bu havayı solumanıza yardımcı oluyor, Stüdyo, 3D, 360 video aracılığıyla uzayın sınırını sanal olarak deneyimlemenize izin verecek hazırlıkları bitirdiklerini ve dış ortam çekimleri ile birlikte, ISS’nin üçüncü ve dördüncü bölümlerinin çekimlerine başladıklarını duyurdular.

360 Video VR Belgeseli

Dış sahneler, Felix & Paul’ün özelleştirilmiş sanal gerçeklik ‘Dış Uzay Kamerası’ tarafından filme alınıyor ve bu, ISS’yi kullanarak 360 video yakalamaya yönelik bu tür ilk girişim olma özelliğini taşıyor. Bu sahnelerin, Episode 3 Unite  (2021 sonbaharında) ve Episode 4 Expand’de  (2021 kışında) gösterilmesi planlanıyor.

Seri, Oculus’a özel olarak hazırlanıyor ve Oculus Mağazasından Rift, Quest ve Quest 2 için VR desteği sunuyor.

360 video

Stüdyo, özel olarak takılan ‘Dış Uzay Kamerasının’, 8K çözünürlükte 360 ​​derecelik bir 3D görüntü sağlayan dokuz adet 4K sensörden oluşan bir Z-Cam V1 Pro kamera üzerine inşa edildiğini söylüyor.

Nanoracks şirketi tarafından uzay boşluğu, güneş ultraviyole radyasyonu, iyonlaştırıcı radyasyon, plazma, yüzey şarjı ve, aşırı sıcaklıklar, termal döngü gibi bir dizi koşula dayanacak şekilde özel olarak geliştirildi.

Canadarm2 robot koluna takılan Dış Uzay Kamerası, doğrudan Güneş’e maruz kaldığında parlamayı en aza indirmek için aşırı ışığa ve ısıya dayanacak şekilde yapılmış özel lensler takıldı, yaklaşık 15 saatlik 360 derece videoyu depolamak üzere inşa edilmiş.

Yorum yazın

TeknoVR