Meta XR Simulator ile VR İçerik Geliştirmek Daha Kolay

Meta XR Simülatörü, başlık takma ihtiyacını azaltarak Meta Quest için VR ve MR uygulamaları geliştirmeyi kolaylaştırıyor.

2 dakika, Okuma Süresi

VR içerik geliştirmeyi geleneksel düz içerik geliştirmeyle karşılaştırırsanız, ilki ekstra çaba gerektirir: Geliştiricilerin yalnızca monitöre bakmak yerine kulaklık takmaları gerekir. Meta XR Simulator, bunu en aza indirmek ve yineleme sürelerini azaltmak için tasarlanmıştır.

Yeni araçla geliştiriciler, fiziksel bir başlığa ihtiyaç duymadan VR uygulamalarının mekaniğini, tasarımını ve kullanıcı deneyimini hızlı ve kolay bir şekilde test edebilecek. Meta XR Simulator, çeşitli Meta Quest cihazlarını ve Meta API’lerini simüle edebilir, ayrıca bir klavye ve fare veya oyun kumandası kullanarak kulaklık hareketi ve dokunmatik kumanda girişini simüle edebilir.

Meta XR Simulator, Geliştiriciler için birçok ayar barındırıyor.

Meta XR Simulator, seçilen Quest cihazının görüş alanını ve çözünürlüğünü simüle ederek geliştiricilerin, cihaza bağlı olarak içeriğin VR’de nasıl görüneceğine dair bir fikir edinmelerine olanak tanıyor. Sosyal VR uygulamaları için de bir çözüm var: Araç, aralarındaki etkileşimleri test etmek için tek bir makinede birden fazla VR kullanıcısını simüle edebilir.

Son olarak Meta XR Simulator, karma gerçeklik gelişimini de destekliyor. Bunu, fiziksel dünyayı temsil eden yapay ortamları yükleyerek ve geçiş ve uzamsal bağlantı noktaları gibi Meta’nın karma gerçeklik arayüzlerini simüle ederek yapıyor.

Araç geçen yılki Meta Connect’te sunuldu. Bu yılki konferansta deneysel durumdan çıktı. Meta, duyuru sırasında programın tüm avantajlarına rağmen fiziksel gözlüklerin yerini tamamen alamayacağını ve almaması gerektiğini vurguladı.

Meta XR Simulator, Unity, Unreal ve yerel geliştirmeyi destekliyor. Daha fazla bilgiyi Meta’nın geliştirici kaynaklarında bulabilirsiniz . Bunlara ve diğer yeni geliştirici araçlarına ilişkin duyurulara Meta Quest Geliştirici Blogu’ndan ulaşabilirsiniz .

 

Yorum yazın

TeknoVR