Rapor: Meta, Quest için PC VR Cloud Oyunlarını Aktif Olarak Test Ediyor

3 dakika, Okuma Süresi

Meta, son çıkardığı bağımsız VR gözlüğü Quest 2’nin VR’a hazır bilgisayara ihtiyaç duymadan PC VR Cloud oyunları oynamasına izin verebilecek kendi bulut oyun hizmeti için dahili testleri hızlandırıyor.

‘Avalanche’ bulut PC VR akış işlevinden bahsedildiği iddiaya göre, 2020’nin sonlarında piyasaya sürülen Quest ürün yazılımının v24’ünde ortaya çıktı. Tech analist ve YouTuber Brad Lynch tarafından bildirildiği gibi:

Samulia, Meta logosunu Şubat ayında resmi olarak açıklanmadan önce çıkarmış olmasıyla da biliniyor.

YouTube kanalı SadlyItsBradley ile tanınan Lynch,  Quest 2’de erişim sağlamayı başaran ve Oculus PC’ye özel Asgard’s Wrath (2020) oyununu uzaktan oynayabilen biriyle cloud PC VR akışını tartıştığını iddia ediyor. .

Yukarıdaki ekran görüntüsü, “Deneysel Özellikler” bölümünde “Avalanche Etkinleştir (Alfa) – Bir Avalanche oturumu başlat” yazan bir başlatma butonuyla, normal kullanıcılar için görünürde erişilemeyen bir özelliğe sahip gözlük içi Quest UI’yi gösterir.

Ayrıca Lynch, kullanıcıya göre kalitenin “çok iyi olmadığını” söylüyor, ancak bunun nedeni, İngiltere merkezli olmaları ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir PC’ye bağlanmaları gerektiği için.

Quest VR cloud oyunları

oculus link quest 2 on pc

Bu bilgilerin gerçekliğini doğrulayamıyoruz, ancak Meta, Quest cloud oyunları için kendi özel alanını oluşturuyor olabilir. Geçmişte Meta, cloud oyun uygulamalarına hem resmi Quest Store’dan hem de Meta’nın içerik gönderme yönergeleri içeren uygulama çıkışı olan App Lab‘den izin vermemek için adımlar attı. Yalnızca PlutoSphere gibi üçüncü taraf bulut oyun hizmetlerini SideQuest gibi harici yükleme araçlarıyla indirebilirsiniz.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, 2020’nin sonlarında üç aylık bir kazançta, Facebook’un cloud oyunları ve VR girişimlerine değindi:

“Uzun vadede, VR parçasının açıkça [oyun stratejimize] de geleceğini düşünüyorum. Yaptığımız cloud VR oyunlarından bazıları elbette VR için de faydalı olacak ve Oculus’ta bunun etrafında büyük bir topluluk oluşturuyoruz. Ama [cloud oyun hizmetimiz]… Önümüzdeki yıllarda çok heyecan verici bir büyüme fırsatı ve birçok yenilik sunma yeteneği olacağını düşünüyorum,” dedi Zuckerberg.

Meta’nın VR cloud oyun planları ve yakında piyasaya çıkacak olan ilk karma gerçeklik gözlüğü Project Cambria hakkında, yılın ilerleyen aylarında şirketin yıllık Connect konferansında daha fazla bilgi edinmeyi umuyoruz .

 

 

Yorum yazın

TeknoVR