Meta Quest Güncellemesi V50, Yeni El İzleme Özellikleri

2 dakika, Okuma Süresi

Meta Quest Güncellemesi V50. Meta yıllardır, bağımsız VR sanal gerçelik gözlükleri serisine bir çok önemli güncelleme getirdi. Şirket, geçtiğimiz hafta içinde Quest 2 ve Quest Pro gözlüklerinde kullanıma sunulacak başka bir güncellemeyi duyurdu.

V50, Direct Touch for Quest 2 ve Quest kullanıcı arabirimiyle kendi iki elinizi kullanarak etkileşime geçmenizi sağlayan yeni bir özellik olan Quest Pro dahil olmak üzere çeşitli heyecan verici yükseltmeler yayınladı. Touch veya Touch Pro denetleyicilerinizi kullanmak yerine, menülerde gezinmek ve sanal klavyeyi kullanarak yazmak için işaret parmaklarınızla düğmelere dokunabilirsiniz. Bu özelliği Deneysel Ayarlar sekmesinde bulabilirsiniz.

questv50

Ücretsiz First Hand el izleme demosunda deneyebileceğiniz yeni bir el izleme tabanlı hareket seçeneği de mevcut.

Direct Touch’a ek olarak Meta, Quest 2 için oyun içi çoklu görevi de duyurdu. Quest Pro’da zaten mevcut olan çoklu görev özelliği, mevcut oyundan çıkmak zorunda kalmadan Meta Quest Tarayıcısına ve diğer çeşitli 2D uygulamalara erişmenize izin veriyor. The Walking Dead: Saints & Sinners gibi bir rol yapma macerasının ortasındayken ve bir adım adım kılavuza erişmeniz gerektiğinde bunu kolayca yapabileceksiniz.

Quest Pro, geliştirilmiş Quest Pro denetleyici takibi şeklinde de biraz ilgi görüyor. Güncelleme v50, Quest Pro’nun Touch Pro kontrol cihazlarını izlemeye başlaması için geçen süreyi azaltarak oyunlarınıza ve uygulamalarınıza daha da hızlı başlamanıza olanak tanıyacak.

 

Yorum yazın

TeknoVR