Meta Quest 3 Teknik Özellikleri Fiyatı, Connect 2023’ten Önce Sızdırıldı

UnboundXR mağaza listesinde site, Meta Quest 3'ün arkasındaki birçok temel ayrıntıyı ortaya çıkardı. Quest 3 teknik özellikleri beklendiği gibi.

3 dakika, Okuma Süresi

Quest 3 teknik özellikleri connect 2023’ten önce sızdırılmaya başlandı. Geçen ayki sızıntıların ardından Meta, Quest 3 MR gözlüğünün teknik özelliklerine ilişkin bilgilerin bu hafta da izleyicilerin eline geçmesiyle bir kez daha sızdırıldı.

UnboundXR mağaza listesinde site, Meta Quest 3’ün arkasındaki birçok temel ayrıntıyı ortaya çıkardı. Teknik özellikler beklendiği gibi. Ancak sızdırılan teknik özellikler yaklaşan cihazı yansıtmayabilir ve sızıntılar Meta Connect 2023’e kadar doğrulanamayacaktır.

Meta Quest 3 Teknik Özellikleri

 • Göz başına 2064 x 2208 piksel çözünürlük
 • LCD ekran
 • 129Hz yenileme hızı
 • Gözleme merceği
 • Snapdragun XR2 Gen2 yonga seti
 • 2-3 saat pil ömrü
 • 97 yatay ve 93 dikey görüş alanı
 • IPD ayarlama seçenekleri ve göz rölyef desteği
 • 509g ağırlık
 • Kullanıcılar 128 GB veya 512 GB depolama alanı seçeneğine sahip olacak
 • USB, Bluetooth, Wi-Fi bağlantısı
 • İçten dışa takip ve kameralar
 • Derinlik Sensörleri
 • MR renk geçişi için tam RGB dışa bakan kameralar
 • Pil ömrü ve yonga seti gibi bu ayrıntıların bir kısmı zaten yaygın olarak biliniyor ancak daha büyük depolama alanı gibi özellikler, birden fazla uygulama yüklemek isteyen müşterilerin ilgisini çekebilir.

Üstelik sızıntı, cihazın ve bazı aksesuarlarının fiyatlarını da ortaya çıkardı. Meta Quest 3 512GB modelinin fiyatı yaklaşık 699 €, pil paketli elit kayış 149,99 €, taşıma çantası 79,99 €, silikon yüz arayüzü 49,99 € ve son olarak şarj istasyonu 149,99 € olacak. .

Quest 3 Kutu İçeriği Sızıntıları

Ağustos ayının sonlarında X’te Quest 3 cihazını gösteren bir video ortaya çıktı. Kutu açma videosu, yakında çıkacak olan MR cihazını, kontrol cihazlarını ve ambalajını gösteriyor.

Videoda, MR başlığının Oculus Quest 2’ye göre daha az hacimli bir çerçeveye sahip olduğu vurgulandı. Daha önce Meta CEO’su Mark Zuckerberg , Quest 3 cihazının yassı lensleri sayesinde önceki modele göre yaklaşık yüzde 40 daha ince bir form faktörüne sahip olacağını belirtmişti.

Üstelik Meta Quest 3 kontrolcüleri Quest Pro gözlüğüne sahip kontrolcülere benziyor. Meta, ergonomik nedenlerle Quest 2’deki Touch Plus kontrol cihazlarını yeniden tasarladı.

Ancak yeniden tasarımla Meta, denetleyici tabanlı yerleşik kameraları kaldırıyor. Meta, Quest 2’nin izleme halkası tasarımının terk edildiğini, izlemenin entegre sensörler ve tahmine dayalı yapay zeka tarafından yönetildiğini söyledi. Kontrolörler aynı zamanda Tru Touch dokunsal özelliklerini de içeriyor.

Videoda ayrıca Quest 2’nin kumaş kayışının ve silikon yüz yastığının Quest 3 için korunduğu öne sürülüyor ve Meta daha önce ürünün ergonomik konfor için daha esnek bir kafa bandına sahip olacağını söylemişti.

Quest 3 Connect 2023’te Ortaya Çıkacak

Meta, bu ay 27-28 Eylül 2023 tarihleri ​​arasında kullanıcıların Facebook ve Horizon Worlds üzerinden izleyebileceği Connect vitrinine ev sahipliği yapıyor.

Menlo Park merkezli firma aynı zamanda etkinliğin bir kısmına genel merkezinde bizzat ev sahipliği yapacak ve izleyicilerin Quest portföyü, Ray-Ban Hikayeleri, Avatarlar ve Horizon Dünyaları da dahil olmak üzere sürükleyici portföylerini uygulamalı olarak deneyimlemelerine olanak tanıyacak. Tarih yaklaştıkça Meta etkinlikle ilgili daha fazla ayrıntıyı açıklayacak.

Meta, katılımcılara yaklaşan Meta XR ürünlerine, Horizon Worlds’ün metaverse geliştirmelerine, ortaya çıkan yapay zeka yeniliklerine ve şirketin yakında çıkacak sürükleyici ürün portföyü için uygulamalı fırsatlara derinlemesine bir bakış sunacak. Ayrıca etkinlik, katılımcıların Meta’nın geliştiriciler, inşaatçılar ve yaratıcılardan oluşan topluluğundan bilgi almasına olanak tanıyan oturumlara ev sahipliği yapacak.

Meta Connect’in birinci günü, Mark Zuckerberg’in ve “Birliğin Geliştirici Durumu”nun açılış konuşmasıyla başlayacak. Tarihsel olarak bu oturumlar, firmanın yeniden markalaşması gibi çığır açan haberlere ev sahipliği yaptı.

İkinci günde, geliştirici oturumları ve ürün tanıtımları yer alacak; büyük olasılıkla yaklaşan Meta Quest 3 MR cihazı tanıtılacak.

Yorum yazın

TeknoVR