Little Cities VR Şehir Kurma Oyunu ile Kendi Şehrinizi Kurun

2 dakika, Okuma Süresi

Little Cities VR ile Sanal gerçeklikte kendi şehrinizi kurabilirsiniz. Başlangıçta boş bir adada sıfırdan karmaşık şehirler oluşturmanıza izin veren nDreams’in VR oyunu. Başarılı olursanız, şehrinizde nüfus artacaktır, gelişen bir metropole dönüşecektir, tabi ki bu büyüme aynı zamanda yeni sorunları da beraberinde getirecek!

İndie takımı Purple Yonder tarafından geliştirilen Little Cities, EA’nın klasik şehir kurma ve yönetim oyunu SimCity’ye benziyor. Birincil sorumluluklarınız, yol ağları oluşturmak ve yerleşim bölgelerinin bakımını yapmak, şehir sakinlerinin yemek yemesi, alışveriş yapması ve çalışması için çeşitli bölgeler geliştirmeye kadar her şeyi içeriyor.

Little Cities VR Şehir Kurma Oyunu

little cities vr

Yaşayan canlı bir şehir yaratmanın sırrı, sakinlerinizin mutlu olmasına bağlı. Elektrik, su ve ağ bağlantısına erişim bu açıdan çok önemli olacaktır. İtfaiye ve polis hizmetleri, okullar ve hastaneler için yeterli paranız olduğundan emin olun. 

Şehriniz büyüdükçe ve yeni vatandaşları cezbettikçe, aşırı nüfus, orman yangınları, trafik sorunları ve hatta kirlilik gibi ek zorluklarla karşılaşacaksınız. Bu sorunları çözmeniz tamamı ile şehir bütçenize bağlı, Şehriniz büyüdükçe, mevcut kaynaklarınız da büyüyecek.

Yeni sakinleri çekmek için hem stratejik hem de yaratıcı olmanız gerekecek. Bu mükemmel dengeyi sağlayamazsanız, insanlar çantalarını toplayıp gittiğinde, şehir nüfusunuz da azalacak.  Little Cities, şehrinizi inşa etmenizi eğlenceli hale getiren çeşitli benzersiz araçlara sahip.

little cities vr

Little Cities, her biri farklı zorluklara sahip, üzerine inşa edilebilecek çeşitli adalar sunuyor. Bazı adalar diğerlerinden daha büyüktür, örneğin, geliştirmek için daha fazla alana sahip, ancak tatlı su kaynakları çok az, adaları seçerken bu kriterlere muhakkak dikkat etmelisiniz. Bir şehri bitirdikten sonra bir sonraki adaya geçebilir ve orada gelişmeye başlayabilirsiniz. Adalarınızı bir köprü sistemi aracılığıyla birbirine bağlayarak sakinlerinizin her adada seyahat etmesin sağlayabilirsiniz.

Şehriniz büyüdükçe, yaşam geliştikçe minyatür metropolünüzdeki yaşam sesleri de artar. Ayrıca, inşa ederken arka planda hafifçe çalan ve sevimli şehir kurma deneyimine bir huzur duygusu veren hoş bir fon müziği size eşlik edecek. 

Oyunu oturarak veya ayakta oynanabilirsiniz. Şehrinizi üstten bakış açısıyla yukarıdan görebilir veya cadde seviyesinde yakınlaşarak bakabilirsiniz. Little Cities, Oculus Quest ve Oculus Quest 2 gözlükleri için 2022 baharında yayınlanacak.

Little Cities, İngiltere’deki indie stüdyosu Purple Yonder tarafından geliştirildi. Bu, nDreams tarafından yakın zamanda kurulan üçüncü taraf yayıncılık kolunun bir parçası olarak yayınlanan ilk oyun. 

Yorum yazın

TeknoVR