Lenovo, Endüstriyel XR Teknolojisinin Pazarda Yatırım Getirisi Sağlayacağını Söyledi

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticisi IGS 2022 Miami'de XR yatırımını artırma ihtiyacını açıkladı.

2 dakika, Okuma Süresi

Sanal, artırılmış, karma ve genişletilmiş gerçeklik (VR/AR/MR/XR) endüstrisindeki şirketler, endüstriyel XR’nin geleceğine odaklanmaya başladı. Birçok donanım üreticisi, kurumsal pazara yönelik yenilikçi sanal gerçeklik gözlükleri ve çözümlerle başarılı XR deneyimlerinin önündeki engelleri kaldırıyor.

Şirketler, mekansal iletişimin geleceği hakkında diyaloğu kolaylaştırmak için çok sayıda platform başlattı, yani işletmeler sürükleyici teknoloji ile en yüksek potansiyellerine ulaşmayı umuyor.

Devam eden Immerse Global Summit (IGS) 2022 , 5-7 Aralık tarihlerinde Miami, Florida’da gerçekleştiriliyor. Küresel teknoloji endüstrisinden çok sayıda şirket, düşünce lideri ve uzman, Web3 teknolojilerinin geleceği hakkındaki bilgilerini paylaşmak için toplantıya katıldı.

Etkinlikte, Ticari Sanal Gerçeklik Başkanı Jason McGuigan ile şirketinin en son ürün serisi, Zirve hakkındaki görüşleri ve endüstriyel metaverse hakkındaki düşünceleri hakkında konuştu.

Açılış konuşmamda ROI’nin nasıl kanıtlanacağı ve Metaverse’nin bir sonraki seviyesine nasıl geçileceği ve ayrıca fütürizm, üretken yapay zeka (AI) ve diğerleri hakkında bir çok konu tartışıldı. Lenovo aynı zamanda gelecek yılın başlarında çıkacak olan yeni ThinkReality VRX gözlüğünden bahsetti.

Lenovo XR teknolojilerini işletmeye nasıl getireceğimizi göstermek istiyor ve şu anda bunu sektör dışındaki insanlara kanıtlamamız gereken noktadayız. Yatırım getirisinin kanıtlaması gerektiğin dile getirdi, aynı zamanda insanlara bugün yatırım getirisi göstermezse yarın için mümkün olan şeylere yatırım yapmalarını sağlamanın zor olacağını düşünüyor.

Endüstriyel XR yakın gelecekte neye benzeyecek ve Metaverse’nin oluşturulmasını işletme yönlendirecek mi?

Girişim, endüstriyel metaverse kapılarını açacak. Bu aynı zamanda, kurumsal alan pazarı geliştirip büyütürken tüketici alanını da damlama yaklaşımıyla geliştiriyor. Bu teknolojiler sonunda işletmeden tüketiciye geçecek, ancak daha fazla insan XR’yi benimserken tüketici pazarının geçici olarak yavaşlaması bekleniyor.

Teknoloji için genelleştirilmiş pek çok teknoloji konferansı var. IGS 2022, özellikle sürükleyici içeriğe odaklananlardan biridir. Artırılmış İşletme Zirvesi (AES), Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) veya Artırılmış Dünya Fuarı (AWE) var.

Şuanda XR teknolojisi ve geleceği ile ilgili bir çok olumlu olumsuz haberler yapılmakta, tabi bu büyük firmaların mevcut yatırımlarını çok etkilemiyor. Bu gibi büyük organizasyonlar ile bu tenolojinin tartışılması, bir sonraki seviyeye taşınması için gerekli geliştirilmelerin gösterilmesi, XR teknolojisine olan inancın göstergesi diyebiliriz.

Yorum yazın

TeknoVR