Lenovo Kurumsal XR platformu ThinkReality Platformu İle Ortaklığını Duyurdu

Lenovo, kurumsal XR platformu ThinkReality için donanım desteğinin kapsamını genişletmek için RealWear ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

3 dakika, Okuma Süresi

Lenovo ve RealWear, kurumsal müşterilere odaklı sanal gerçeklik çözümleri sunmak için küresel bir işbirliğini duyurdu. Bu işbirliği sayesinde, Lenovo’nun ThinkReality platformu artık sertifikalı ve RealWear HMT-1 cihazlarını destekleyerek ön saflardaki çalışanların optimize edilmiş eller serbest 2D uygulamalara erişiminin kapsamını genişletiyor. Ayrıca Lenovo, küresel satış ağı aracılığıyla müşterilere RealWear’ın HMT-1 serisi assisted reality giyilebilir cihazlarını sağlayacak.

RealWear, birinci basamak sanayi çalışanları için çözümler sağlayan bir şirket. İki şirket, ortak teknoloji ve kaynakları sayesinde müşterilerin uygun Genişletilmiş Gerçeklik (XR) teknolojilerini küresel olarak, dağıtabileceklerini ve genişletebileceklerini söyledi.

Bu işbirliği sayesinde, Lenovo’nun ThinkReality platformu artık sertifikalı ve RealWear HMT-1 cihazlarını destekleyerek ön saflardaki çalışanların optimize edilmiş eller serbest 2D uygulamalara erişiminin kapsamını genişletiyor. Ayrıca Lenovo, küresel satış ağı aracılığıyla müşterilere RealWear’ın HMT-1 serisi assisted reality giyilebilir cihazlarını sağlayacak.

ThinkReality platformu, kurumsal dağıtım için bulut ve XR yazılım çözümleri sağlıyor ve kurumsal müşteriler için yazılım geliştirme kitleri, içerik ve cihaz yönetimi hizmetleri, kurumsal entegrasyon, geliştirici portalları ve kullanıma hazır mikro hizmet dahil geliştirme ve yönetim araçları sağlıyor. ThinkReality ayrıca XR uygulamaları için uzaktan yardım, rehberli iş akışı ve eğitim, uzaktan veri görselleştirme ve tasarım işbirliği gibi hazır çözümler içeriyor.

RealWear HMT-1 monoküler cihaz, endüstriyel çalışanların ellerini ve görüşlerini serbest tutarken gerçek zamanlı bilgi ve uzmanlık elde etmelerini sağlayan dayanıklı, başa takılan giyilebilir bir cihazdır.

RealWear’a göre HMT-1, çalışanların sesli komutlar, belge navigasyonu, rehberli iş akışı, mobil formlar ve endüstriyel IoT veri görselleştirme aracılığıyla öğretmenlerle uzaktan yardım veya görüntülü görüşme yapmasına olanak tanıyor ve sesli kontrolü destekleyen 200’den fazla uygulamaya sahip. Ekipman ayrıca çalışanların kişisel koruyucu ekipmanlarıyla (KKD) tamamen uyumludur ve endüstriler ve işletmeler için özel olarak üretilmiştir.

RealWear’ın Kurucu Ortağı ve Başkanı Sanjay Jhawar şunları söyledi: “Lenovo ile işbirliğimiz, çalışan güvenliğini artırırken ön saflardaki çalışanlara zengin ve güçlü bir deneyim sağlayacak. HMT-1 destekli gerçeklik çözümlerinin faydalarını sunmaktan çok mutluyuz. Lenovo’nun küresel kurumsal müşterilerine, şirketlerin dijital dönüşümü gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için güçlü bir işbirliği ve üretkenlik yazılım araçları ekosistemi kullanıyor. Ayrıca, gelecekte bir dizi son kullanıcı deneyimi odaklı programlarda Lenovo ile işbirliğini genişletmeyi dört gözle bekliyoruz.”

thinkreality platformu

RealWear HMT-1’in eklenmesiyle, ThinkReality platformu artık XR serisinde HMT-1 kullanan assisted reality, Lenovo’nun ThinkReality A3 akıllı gözlüklerini kullanan artırılmış gerçeklik (AR) ve ThinkReality A6 cihazlarıyla Mixed Reality dahil olmak üzere eksiksiz bir çözüm yelpazesini destekliyor. Lenovo Mirage VRS3 hepsi bir arada VR gözlüğünü kullanarak tamamen sürükleyici bir deneyime sahip olunabilecek.

Lenovo Akıllı Cihaz Grubu Stratejisi ve Gelişmekte Olan Said Jon Pershke, “ThinkReality’nin kurumsal XR çözümlerini oluşturmayı, dağıtmayı ve yönetmeyi her zamankinden daha kolay hale getirme vizyonunu gerçekleştirmek için, giderek daha fazla donanım ve yazılım çözümü sağlayıcısıyla işbirliği yapıyor.” iş geliştirme.

ThinkReality platformuna RealWear’ın sahada kanıtlanmış monoküler cihazlarının eklenmesi, sektördeki ön saflardaki çalışanları donatmak için en son XR teknolojisini kullanan, işyeri güvenliğini artıran ve benzeri görülmemiş bir yatırım elde eden daha fazla kurumsal müşteriyi destekleyebileceğimiz anlamına geliyor. oran.”

ThinkReality platformu ve ekipmanı, ilgili donanım, yazılım ve hizmetleri destekleyen ve çözümün yaşam döngüsü boyunca üst düzey bakım sağlayan küresel bir hizmet planı olan Lenovo Integrated Solutions Services (LISS) tarafından desteklenecek.

Yorum yazın

TeknoVR