Legendary Tales PS VR 2 Platformu İçin Yayınlanacak.

Karanlık fantezi tarzı çok oyunculu RPG "Legendary Tales", 8 Şubat'ta PS VR2'de piyasaya sürülecek

2 dakika, Okuma Süresi

1 Şubat’ta Pekinde düzenlenen State of Play canlı yayınında, Kore stüdyosu Urban Wolf Games tarafından geliştirilen karanlık fantezi tarzı rol yapma oyunu “Legendary Tales” de duyuruldu.

Bu oyun, çok oyunculu VR deneyimi için özel olarak tasarlanmıştır. Oyuncular, her biri benzersiz beceri ve niteliklere sahip, savaşçılar, hırsızlar ve büyücüler dahil olmak üzere farklı meslekleri seçebilir ve bu da oldukça farklı oyun stilleri sağlıyor. Savaş sistemi bir fizik motoruna dayanmaktadır ve “güçlü engelleme sistemi”, düşmanın saldırısını kesmek ve hatta büyüyü geri tepmek için kalkanları ve diğer ekipmanları kullanabilir.

Bu oyun, Eylül 2021’de Steam platformunda erken erişime sunuldu. PS VR2 sürümü, 4K HDR, göz izleme, uyarlanabilir tetikleyiciler, kafa ekranı titreşim geri bildirimi ve foveation oluşturmayı destekler ve yerel 90 FPS’de sorunsuz çalışabiliyor.

Legendary Tales Resmi Açıklaması

Çok Oyunculu VR için sıfırdan tasarlandı

Legendary Tales üzerinde çalışmaya ilk başladığımızda, bunun en başından itibaren çok oyunculu bir VR deneyimi olmasını istedik. Oyuncuların birlikte kendilerini dünyaya kaptırmış hissetmelerini sağlama konusunda takıntılıydım ve bu, tüm geliştirme sürecimizin arkasındaki itici güç oldu. Oyunun her özelliği, her bölümü başından beri yalnızca VR için düşünüldü.

Örnek olarak, düşmanlara güç bombası atabilirsek ne olur? Ya kılıcınızın çapraz korumasıyla düşmanlara hasar verebilirseniz? Tüm bunları çok oyunculu modda arkadaşlarınızla yapabilirsiniz.

Fizik tabanlı dövüş

Legendary Tales, fizik tabanlı bir VR oyunudur ve her vuruşun etkili olmasını istiyoruz. Bu aynı zamanda sert savuşturma sistemimizi geliştirmemize de yol açtı. Amacımız geri bildirimleri tatmin etmek ve oyuncuların, düşmanlarının tepkisi yoluyla saldırılarının gücünü hissetmelerini sağlamak için çalışıyoruz.

Özellikler ve beceri ağaçları VR’da yeniden tasarlandı

Tüm RPG oyuncuları hayallerindeki kahramanı yaratmayı ve somutlaştırmayı hayal eder ve bu özellikle VR oyuncuları için geçerlidir. Temel bir RPG oyununda savaşçılar, düzenbazlar, sihirbazlar vb. dahil olmak üzere sınıf sistemleri bulunur. Peki ya birisi sihirli bir savaşçı olmak isterse? Yoksa çıplak elleriyle mi savaşacaklar? Sınıf sistemleriyle sınırlı kalmak istemedik ve oyun tarzı özgürlüğünü kucaklayacak şekilde tasarlanmış beceri ve niteliklere sahip olduk.

Benzersiz PS VR2 özellikleri

Legendary Tales’te PlayStation VR2’nin sürükleyici özelliklerini kullanmak için elimizden geleni yaptık. Oyun, 4K HDR’yi, göz izlemeyi, uyarlanabilir tetikleyicileri, kulaklık dokunuşunu, Ultra Keskin Dinamik Foveation İşlemeyi (orijinal çözünürlükten 2,0-2,4 kat daha yüksek) destekler. Tüm bunlar, oyunun yerel 90 FPS’de çalışmasını sağlar.

 

Kaynak: PlayStation Blog

Yorum yazın

TeknoVR