Karma Gerçeklik Kaçış Odası Cryptic Cabinet Yayınlanıyor

Meta, açık kaynaklı MR kaçış odası deneyimi "Cryptic Cabinet"i piyasaya sürüyor.

1 dakika, Okuma Süresi

23 Şubat’ta Meta, MR kaçış odası deneyimi “Cryptic Cabinet”in lansmanını duyurdu. Bu, Unity kullanılarak oluşturulmuş yeni bir açık kaynaklı karma gerçeklik oyunu. Geliştiricilere Presence Platform işlevinin herhangi bir oda için nasıl benzersiz bir oyun deneyimi sağlayabileceğini gösterir.

Cryptic Cabinet, deneyimi kullanıcının oyun alanına göre uyarlamak için duvarların, zeminlerin, tavanların ve mobilyaların yerleşimine göre bulmacaların yerleşimini ayarlar. Uygulama, sahne API’si, paylaşılan uzamsal bağlantılar, Colocation, geçiş ve geçiş renk eşlemesi dahil olmak üzere çeşitli MR işlevlerini entegre eder.

Meta, kullanıcıların denetleyicileri veya elleri kullanarak doğal bir şekilde etkileşime girmesini destekleyen ve aynı zamanda tek oyunculu veya çok oyunculu oyun modlarını destekleyen çeşitli bulmacalar aracılığıyla gerçek sahnelerdeki öğelerle nasıl etkileşime geçileceğini göstermek için etkileşim SDK’sını kullanıyor. Kaynak kodunun tamamı artık mevcut. Kaynak kodunu GitHub’dan edinebilirsiniz.

Kaynak: Meta

Yorum yazın

TeknoVR