Demeter, İlgi Çekici Bir Karma Gerçeklik Oyunu 

Karma Gerçeklik Oyunu Demeter ile tarihte ilk kez insanlar, gerçek fiziksel ortamlarına uyum sağlayan ve tepki veren minyatür bir fantastik dünyayla etkileşime girebilecek ve oynayabilecek

Okan KEMER
2 dakika, Okuma Süresi

Meta, Quest 3 için Demeter adında, bulmacaları ve zorlukları çözebilmeniz için mobilyalarınızı ve duvarlarınızı kullanan, küçük bir kahramanın kendi dünyasına geri dönmesine rehberlik etmenizi sağlayan yeni bir karma gerçeklik oyununu duyurdu.

Novelab tarafından geliştirilen ve Meta tarafından yayınlanan Demeter’in gelecek ay Quest 2/3/Pro’da piyasaya sürülmesi planlanıyor ve size yalnızca oyunun anlatısının ortaya çıkması için samimi bir arka plan sağlamakla kalmıyor (sonuçta bu bir karma gerçeklik oyunu) aynı zamanda beraberinde birçok şeyi de beraberinde getiriyor. odanıza uyum sağlayan prosedürel olarak oluşturulmuş ortamlar. MR modlarına sahip pek çok VR oyunu, yalnızca fiziksel ortamınızı sonuna kadar kullanmayan doğrudan geçiş görünümlerine izin vermekle kalmıyor.

demeter, i̇lgi çekici bir karma gerçeklik oyunu 

Novelab, bunun, oyunun anlatımını keşfederken duvarlarınızı ve mobilyalarınızı kullanarak küçük kahraman Atalante’ye tırmanması, zıplaması, uçması ve koşması için rehberlik etmenize izin vererek “bulunduğunuz ortama uyum sağlayan gerçek zamanlı seviyeler ve zorluklarla” başa çıkmanıza olanak sağladığını söylüyor.

Stüdyo, oyunun web sitesinde “Tarihte ilk kez insanlar, gerçek fiziksel ortamlarına uyum sağlayan ve tepki veren minyatür bir fantastik dünyayla etkileşime girebilecek ve oynayabilecek” diyor . “Herkesin deneyimi farklı olacak: Ev düzenim komşumunkiyle aynı olmadığı için onlarla aynı oyunu oynamayacağım.”

Novelab adını Notes On Blindness, SPHERES ve On the Morning You Wake gibi ödüllü XR anlatı projelerindeki çalışmalarından tanıyabilirsiniz. Stüdyo , 2021’den bu yana VR, AR ve diğer yeni medya için orijinal oyunlar ve uygulamalar geliştiriyor.

Demeter , 25 Ocak 2024’te Quest Store’da 20 ABD Dolar fiyatla satışa sunulacak. Şu anda ön siparişte %10 indirim var, oyunu 18$’a alabilirsiniz.

You may also like

TeknoVR