İzlenecek En İyi (Sanal Gerçeklik) VR Filmleri

Birkaç VR filmi izlemeyi planlıyorsanız, başlamanız için birkaç en iyi önerimiz var. Lafı fazla uzatmadan en iyi VR filmleri listesine geçelim.

7 Okuma Süresi

Sizler için izlenecek en iyi VR filmlerini listeledik. Sanal gerçeklik, VR film olsun, oyun olsun, hemen hemen her sektöre giriyor. Tıptan eğitime, modaya. Film stüdyoları, kullanıcıların dijital ortamlardaki deneyimini geliştirmek için bu benzersiz teknolojiyi giderek daha fazla deniyor.

Çoğu sinema salonu kapalı olduğu dönemde, film stüdyoları izleyicilere evlerinin rahatlığı ve güvenliğinden sinematik bir deneyim sunmak için alternatifler aradı. Sinemanın “büyük ekranlarını” yeniden yaratan bir VR yazılım çözümü olan Bigscreen veya Netflix VR gibi uygulamalar, artan talebi yakalamaya çalışıyor.

Birkaç VR filmi izlemeyi planlıyorsanız, başlamanız için birkaç en iyi önerimiz var. Lafı fazla uzatmadan en iyi VR filmleri listesine geçelim.

Yetişkinler İçin İzlenecek En İyi VR Filmleri

Her Nefeste: Dunkirk VR Deneyimi

Listede ilk sırada Christopher Nolan’ın II. Dünya Savaşı’na dayanan en son eseri yer alıyor. Dunkirk, II. Dünya Savaşı’nda geçen ve karadan, denizden ve havadan üç farklı hikayeyi anlatan mükemmel bir film. VR deneyimi, etrafınızda meydana gelen II. Dünya Savaşı’nın maceralarına ve acılarına bir yolculuğa çıkıyor. Senaryo son derece etkileyici ve sizi sonuna kadar kavrayacak.

The Conjuring 2 – Enfield 360 Deneyimi

Tarihte yapılmış en iyi korku filmlerinin isimlendirilmesi söz konusu olduğunda, The Conjuring kesinlikle listenin başında yer alacaktır. Film serisi bizim için bir sürü ürkütücü durum getirdi. Conjuring 2, hayranlar arasında büyük bir hit oldu ve ardından popülerliği daha da artırmak için bir VR versiyonu yayınlandı. VR deneyimi ile Hodgson’ın evine kendi başınıza girecek ve içinde yaşadığınız tüm korkunç sahneleri deneyimleyeceksiniz. Enfield Haunting in 360 deneyimini yaşayabilirsiniz. Korkakların izleyeceği bir film değil; Gerçek gibi bir The Conjuring 2 deneyimi yaşamak istiyorsanız keyfini çıkarın.

Adil Çalışmalar: Mülteci Krizi

The Webby Awards ve The Rosies de dahil olmak üzere pek çok ödül alan Fairness Works: Refugee Crisis, Kuzey Amerikalı mültecilerle ilgili. Hikaye, ülkeye savaşın çağrıldığı ve ailelerin evlerini terk etmek zorunda kaldığı Kuzey Amerika’da geçiyor. Şiddet, duygular, savaş, bu filmin birinci şahıs bakış açısıyla en iyi deneyimlenen ana çıkarımlarıdır. VR teknolojisi ile 360 derece deneyim ile kendinizi Kuzey Amerika’dan gelen bir mültecinin yerine koyabileceksiniz. Etrafınızdaki tehlikeyi, savaşı ve dramayı tam anlamıyla hissedebilirsiniz.

Görünmez Adam

VR filmleri listesindeki diğer hikayelerin aksine, Görünmez Adam’da daha fazla hikaye hakimiyeti bulacaksınız. Adından da anlaşılacağı gibi Görünmez Adam, hikayenin sonunda ortaya çıkacak olan korkutucu ve ürkütücü bir detaya sahip. Yüksek kaliteli uyuşturucuları saklayan iki amatör uyuşturucu kaçakçısı hakkında bir film. Film boyunca borçlu oldukları bir bayiden kaçmaya çalışırlar. Krupiye bir Rus Ruleti ile anlaşmayı halletmek için bir teklifte bulunur. İşler gerginleşmeye başlar ve VR gözlüklerinizden izlemeye değer.

Küller küllere

Bu film, sürükleyici hikayesi ile bilinir. Son arzusunun küllerini havaya uçurmak olan dedesinin ölümünü atlatmaya çalışan işlevsiz bir aileyi konu alıyor. Film semaver perspektifinden çekildi ve sanal gerçeklikle harika olurdu. Hikaye aslında etrafınızda geçecek. Ashes To Ashes, ekibin ortaya koyduğu sıkı çalışmayı gösteren sahne arkasını da sergiliyor. Derinlemesine sanal gerçeklik deneyimi yaşamak istiyorsanız mutlaka izlemeniz gereken bir film. Ashes To Ashes, evrimsel çekimleri için de birçok beğeni topladı.

Bu: Yüzer

Korku filmlerine özel bir sevgisi olanlar bunu kesinlikle sevecektir. Hepimiz onu şimdiye kadar yapılmış en büyük korku filmi olarak biliyoruz. Stephen King’in romanının modern tasviridir. Filmin dünya çapındaki başarısını daha da kutlamak için hayranların her şeyiyle sevdiği bir VR versiyonu da yayınlandı. VR deneyimiyle, her fırsatta her küçük ve korkunç ayrıntıya sahip olacaksınız. Palyaço Pennywise’ın meskeninin perspektifinden yapılmıştır. Korku filmlerinin ve özellikle It serisinin büyük bir hayranıysanız, bu filmin VR deneyimini bir kez almalısınız.

Marslı

Gezegene bakış açımızı değiştiren ikonik film The Martian’ı hepimiz biliyoruz. VR deneyimi olmasa bile, insanlar The Martian’ı süper bir hit yaptı. Ancak, dünya dışı ve sürükleyici VR deneyimi onu bir sonraki seviyeye taşıdı. Marslı VR deneyimi, astronot Mark Watney’nin bakış açısından, yani tüm görevleri yerine getirecek, maceralı bir yolculuğa çıkacak ve tüm sorunlarla uğraşacaksınız. İstediğiniz zaman alabileceğiniz, ömür boyu bir fırsat olan VR alanı deneyimine sahip olabilirsiniz. Mücadele et, hayatta kal ve Mark ile uzayda süzül.

Açlık Oyunları

Hayat ve hayatta kalma oyunu Açlık Oyunları, romandan uyarlanan ikonik bir gerilim filmidir. Açlık Oyunları, Jenifer Lawrence ve Liam Hemsworth’un başrol oynadığı büyük bir hit oldu. 360 VR deneyimi ile Katniss’in (kahraman) hayatını yaşayacaksınız. VR deneyimi ile tüm hayatta kalma becerilerini öğrenecek ve son savaşta savaşacaksınız. Katniss’in hayatta kalma mücadelesinin sürükleyici deneyimini seveceğiniz sürükleyici bir hikaye. Açlık Oyunlarını izlediyseniz ve sevdiyseniz, ne pahasına olursa olsun VR deneyimini kaçırmak istemezsiniz.

Vahşi — Deneyim

Merakla beklenen Wild – The Experience filminin prömiyeri Sundance Film Festivali’nde yapıldı. Çok satan yazar Cheryl Strayed’in dönüştürücü yolculuğunun bir uyarlaması olan WILD’den Akademi Ödülü sahibi Reese Witherspoon ve Akademi Ödülü adayı Laura Dern’in karakterleriyle birlikte sizi izleyici olarak yerleştiren üç dakikalık 360 sanal gerçeklik deneyimidir. Yolculuğu sizi ormanın vahşi ve yalnız yollarına götürür.

VR gözlükleriniz aracılığıyla tüm macerayı ilk elden yaşayabilirsiniz. Bir YouTuber, VR deneyimini yükledikten sonra Wild, YouTube’da en çok izlenen video oldu. Kendi başına bir film olmasa da, kesinlikle üç uzun dakikalık sürükleyici deneyimin keyfine varacaksınız.

Vader Immortal: Bir Star Wars VR Serisi

VR serisine dönüştürülmüş Star Wars serisinin bir parçasıdır. Vader Immortal, sinematik ve etkileşimli bir VR deneyimi yaratmak için birleştirilmiş üç farklı seriden oluşuyor. Darth Vader’ın dünyasını onun yerini alarak keşfedebilirsiniz. Bu muhteşem parçadan en iyi şekilde yararlanmak için üç serinin de sanal gerçeklikte keyfini çıkardığınızdan emin olun. 2019’da piyasaya sürüldü ve Star Wars hayranları arasında büyük bir hit oldu.

Çocuklar İçin En İyi Sanal Gerçeklik Filmleri

İstila VR

Çocuklarınız için biraz VR deneyimi arıyorsanız, kesinlikle süper heyecan verici bir film olan Invasion ile başlayabilirsiniz. Sadece eğlenceli bir film değil, Invasion da içinde tüm duyguları barındıran Emmy ödüllü bir kısa film.

Hikaye, dünyayı ele geçirmeyi hayal eden iki uzaylı hakkında. Yolculukları, sanal gerçeklik aracılığıyla tadını çıkarmanın en iyi yolu olan maceralarla doludur. Sevimli küçük uzaylılar, dünyayı yönetmeye çalışarak çocuklarınızın bunu VR gözlükleriyle hareket ettirmeyi sevmesini sağlayacak. İyi kurgulanmış, iyi kurgulanmış, izlenmesi gereken bir film.

Aslan Kral

Aslan Kral, çocuklarınızın izlemesini isteyeceğiniz ilk film olabilir. Onlara filmi gösterdikten sonra, The Lion King’in bu VR müzikal versiyonuyla tanışmalarını sağlayabilirsiniz. Bu, Hollywood’un 1994 yılındaki hit filminin bir uyarlaması ve izleyicilere filme yepyeni bir bakış açısı getiriyor.

Açılış tema şarkısı “Circle of Life”, çocuklarınızın bu müzikal uyarlamaya sıkı sıkıya bağlı kalmasını sağlayacak. Eser çocuğunuzun sıkılabileceği üç saatlik bir film değil; Müzikal VR yolculuğunu birkaç dakika içinde geçebilirsiniz.

Baba Yaga

VR’da keyifle izleyeceğiniz bir diğer klasik çocuk filmi de Baba Yaga. Baobab Studios’un Pixar benzeri bu prodüksiyonunun prömiyeri Venedik Film Festivali’nde yapıldı. Bu fantastik macerada, çocuklarınız genç bir kız olan Magda’nın eşliğinde masum ama son derece eğlenceli aktivitelere katılabilir. Birlikte bir cadı ormanlarında heyecan verici bir yolculuğa çıkabilirler.

İzlenecek VR filmleri

Film izleme deneyimi zamanla gelişti. Bugün, yeni bir film izleme çağının, yani VR filmlerinin zamanındayız. Gerçekten de, bu filmler sürükleyici bir deneyim sunuyor, bu yüzden izlemek yerine onu yaşıyorsunuz. Yukarıda bahsedilenler, kaçırmamanız gereken bazı en iyi VR filmleriydi. Sanal gerçekliği en iyi anlatan film olan Ready Player One Sanal Gerçeklik Temalı Film İçin Yeni Fragmanı Yayınlandı kaçırmayın deriz.

Yorum yazın

TeknoVR