Apple, iPhone 15 Pro’da Uzamsal Video Yakalama İşlevini Başlatıyor

1 dakika, Okuma Süresi

11 Aralık’ta Apple tarafından yapılan resmi haberde, “Apple, iPhone 15 Pro’da uzamsal video yakalama işlevini başlattığı” haberini resmi olarak yayınladı.

Uzay video çekimi ilk olarak Apple’ın sonbahar konferansında duyuruldu, iOS 17.2 Beta sürümünde test edildi ve artık resmi olarak tüm kullanıcıların kullanımına sunuldu.

iOS 17.2, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max ile kullanıcılar artık hayatın değerli anlarını yakalamalarına yardımcı olan çığır açan yeni bir özellik olan uzamsal video kaydedebilir ve önümüzdeki yılın başlarında Apple Vision Pro’yu yeniden yaşamaya başlayabilir.

 

Apple’ın Dünya Çapında Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Greg Joswiak, “iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max, tüm akıllı telefonlar arasında en iyi video kalitesi de dahil olmak üzere şimdiye kadar geliştirdiğimiz en güçlü kamera sistemine sahip” dedi.

Mümkün olana yönelik yeni bir standart belirliyor ve kullanıcıların özel anları gerçekleştiği anda kaydetmesine olanak tanıyor. Uzamsal videolar büyülüdür ve kullanıcıların bunları gelecek yılın başında Apple Vision Pro’da deneyimlemesi için sabırsızlanıyoruz.”

iPhone’da uzamsal video yakalamayı etkinleştirme

Ayarlar’da mekansal video çekimi etkinleştirildiğinde kullanıcılar, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’teki gelişmiş kamera sistemiyle en sevdikleri anları üç boyutlu olarak yakalayabiliyor. Uzamsal video, standart dinamik aralık dahilinde saniyede 30 kare hızında 1080p formatında yakalanır. G

elişmiş hesaplamalı fotoğrafçılık ve HEVC sıkıştırma özellikleriyle iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max, kompakt dosya boyutlarında olağanüstü uzamsal bellek sunuyor.

iPhone’da uzamsal video yakalamak, iPhone’da normal video yakalamak kadar kolaydır: Kamera uygulamasını video modunda açın, iPhone’u yatay konuma getirin, uzamsal video simgesine dokunun ve ardından kaydet’e dokunun. iPhone, gelişmiş ana kameradan ve Ultra Geniş kameradan video kaydetmeye başlar, Ultra Geniş kameranın görüş alanını ana kameranın görüş alanıyla eşleşecek şekilde ölçeklendirir ve ardından bunu tek bir video dosyasına kaydeder.

 

Yorum yazın

TeknoVR